Zavřít reklamu

Společnost Samsung tento týden potvrdila oficiální datum vydání smartphonu Samsung Galaxy S10 5G. Původně se předpokládalo, že nový model vyjde ještě koncem tohoto měsíce. Vydání ale bylo nakonec pozdrženo – důvodem byly probíhající diskuse mezi partnerskými operátory a jihokorejskou vládou. Nakonec firma definitivně potvrdila, že Samsung Galaxy S10 s podporou 5G konektivity vyjde v Jižní Koreji 5. dubna.

Pro zařízení s možností připojení na 5G síť nebudou tentokrát spuštěny žádné programy s možností předobjednávek. Kromě Jižní Koreje se očekává, že se 5G modelu dočkají také zákazníci ve Spojených státech. Poskytovatelem Samsungu Galaxy S10 5G v USA by měl exkluzivně být operátor Verizon, který potvrdil, že ke spuštění jeho 5G sítě dojde 11. dubna.

Poté, co Samsung vydal svůj Galaxy Fold – první skládací smartphone – začal se soustředit na nový cíl. Tím je uvedení prvního smartphonu s 5G konektivitou na trh. Verizon v USA má v plánu spustit svou 5G službu pro Moto Z3 od Motoroly. K zahájení dojde 11. dubna v Chicagu a 13. dubna v Minneapolisu. Telefon od Motoroly ale na rozdíl od Samsungu Galaxy S10 není vybaven integrovaným 5G modemem, takže zájemci o 5G konektivitu si budou muset přiobjednat 5G Moto Mod.

Samsung Galaxy S10 5G má již za sebou úspěšné absolvování verifikačních testů signálu od jihokorejské národní agentury. Oznámení Verizonu o spuštění 5G sítě 11. dubna urychlilo rozhodnutí jihokorejské vlády, která chce, aby Jižní Korea byla první zemí na světě s komerčním provozem 5G sítě. Výsledkem bylo stanovení data spuštění na 5. dubna.

Cena Samsungu Galaxy S10 5G zatím nebyla stanovena.

Galaxy s10 barvy-1520x794

Související články

Dnes nejčtenější

.