Zavřít reklamu

Spolu se smartphony Galaxy S10 a Galaxy Fold vydala společnost Samsung v rámci svého únorového Unpacked eventu ještě hrstku dalších nových produktů. Mezi nimi byla i bezdrátová sluchátka nové generace s názvem Galaxy Buds. Jak bývá zvykem, podívali se na sluchátka detailně odborníci z iFixit, a z jejich rozebrání natočili video, které je k vidění na YouTube. K jakému závěru došli?

Po včerejší informaci o náročnosti opravy modelů Galaxy S10 a Galaxy S10+ by mohla uživatele potěšit zejména zpráva, že podle závěrů iFixit jsou Galaxy Budes překvapivě dobře opravitelná. Lidé z iFixit, kteří sluchátka odborně rozebrali, došli k tomuto závěru na základě poznatku, že sluchátka nedrží  pohromadě za pomoci masivních dávek lepidla. Kromě toho jsou vybavena vyměnitelnými bateriemi, což opravu značně usnadňuje.

K upevnění externích součástí sluchátek použil Samsung u svých Galaxy Buds namísto lepidla speciální klipy, které podle iFixit umožňují dostat se do sluchátek za použití běžných nástrojů a při co nejmenším riziku jejich poškození. Samsung navíc pro sluchátka Galaxy Buds zvolil kulaté knoflíkové baterie, jejichž pořízení i výměna je velice snadnou záležitostí.

Na škále opravitelnosti získala Galaxy Buds od týmu iFixit 6 bodů z deseti možných. Oproti tomu AirPods od Applu získala ohodnocení 0 z deseti a jsou tak podle iFixit prakticky neopravitelná. Většina sluchátek, která v iFixit rozebrali, na tom kvůli použití lepidla nebyla o moc lépe.

iFixit rovněž vyzdvihl Samsung pro jeho pozitivní dopad na životní prostředí. Většina bezdrátových sluchátek totiž kvůli obtížné opravitelnosti často končí jako odpad.

08.-Galaxy-Buds_White-squashed

Související články

Dnes nejčtenější

.