Zavřít reklamu

iFixit si vzal na paškál Galaxy Buds. Co zjistili?

| | Zdroj
Kategorie:Ostatní
Diskuze

Spolu se smartphony Galaxy S10 a Galaxy Fold vydala společnost Samsung v rámci svého únorového Unpacked eventu ještě hrstku dalších nových produktů. Mezi nimi byla i bezdrátová sluchátka nové generace s názvem Galaxy Buds. Jak bývá zvykem, podívali se na sluchátka detailně odborníci z iFixit, a z jejich rozebrání natočili video, které je k vidění na YouTube. K jakému závěru došli?

Po včerejší informaci o náročnosti opravy modelů Galaxy S10 a Galaxy S10+ by mohla uživatele potěšit zejména zpráva, že podle závěrů iFixit jsou Galaxy Budes překvapivě dobře opravitelná. Lidé z iFixit, kteří sluchátka odborně rozebrali, došli k tomuto závěru na základě poznatku, že sluchátka nedrží  pohromadě za pomoci masivních dávek lepidla. Kromě toho jsou vybavena vyměnitelnými bateriemi, což opravu značně usnadňuje.

K upevnění externích součástí sluchátek použil Samsung u svých Galaxy Buds namísto lepidla speciální klipy, které podle iFixit umožňují dostat se do sluchátek za použití běžných nástrojů a při co nejmenším riziku jejich poškození. Samsung navíc pro sluchátka Galaxy Buds zvolil kulaté knoflíkové baterie, jejichž pořízení i výměna je velice snadnou záležitostí.

Na škále opravitelnosti získala Galaxy Buds od týmu iFixit 6 bodů z deseti možných. Oproti tomu AirPods od Applu získala ohodnocení 0 z deseti a jsou tak podle iFixit prakticky neopravitelná. Většina sluchátek, která v iFixit rozebrali, na tom kvůli použití lepidla nebyla o moc lépe.

iFixit rovněž vyzdvihl Samsung pro jeho pozitivní dopad na životní prostředí. Většina bezdrátových sluchátek totiž kvůli obtížné opravitelnosti často končí jako odpad.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět