Zavřít reklamu

Od spuštění prodeje Samsungu Galaxy S10+ a Galaxy S10 v České republice uběhlo již pár dní. Řada Galaxy S10 se může pochlubit propracovaným displejem, řadou skvělých funkcí, a výrazně vylepšeným výkonem i fotoaparátem. Na nové modely se rozhodli blíže podívat i odborníci z iFixit, kteří je rozebrali ve videu na svém youtubovém kanále. K jakému závěru došli?

Oprava Samsungu Galaxy S10+ a Galaxy S10 nebude v žádném případě nejlevnější záležitostí. Na vině je zejména nadměrné použití silných adhezivních látek, které drží telefon pohromadě. Rozebrat takto důkladně a pevně pospojovaný telefon dá mnohem větší práci, podobně náročné bude i jeho následné složení.

Důkladné rozebrání telefonu na součástky je podle iFixit zapotřebí i v případě některých naprosto banálních oprav nebo běžné výměny displeje. K rozebrání Samsungu Galaxy S10+ bylo zapotřebí podniknout hned třináct poměrně náročných kroků. Teprve po absolvování náročné procedury se mohli odborníci z iFixit dostat k hlavním komponentům telefonu, skrytým pod jeho skleněnými zády.

Na základě provedených testů ohodnotil iFixit Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+ třemi body z deseti, co se opravitelnosti týče. Deset bodů znamená nejsnazší opravitelnost, jeden bod znamená nejnáročnější opravu. Model Galaxy S9 v podobném testu získal ohodnocení čtyř bodů z deseti, stejně jsou na tom modely Galaxy Note 8 a Galaxy S8. Nejhůře opravitelný je podle iFixit The Essential Phone (Essential PH-1).

Související články

Dnes nejčtenější

.