Zavřít reklamu

Ještě než Galaxy S10 spatřil světlo světa, spekulovalo se o tom, že smartphone bude disponovat funkcí reverzního bezdrátového nabíjení. Samsung tyto dohady potvrdil letos v únoru, kdy oznámil, že modely S10e, S10 a S10+ budou obohaceny o funkci s názvem Wireless PowerShare. Ta umožňuje uživatelům využít smartphone k bezdrátovému nabití jiného zařízení.

Funkce Wireless PowerShare vám v podstatě umožňuje využít energii z baterie vašeho Galaxy S10 k nabití jiného zařízení, a to pouhým přiložením nabíjeného přístroje na záda telefonu. S pomocí této funkce lze dobít většinu zařízení, kompatibilních s protokolem Qi, a neomezuje se na přístroje značky Samsung.

Nejlépe lze tímto způsobem nabíjet drobnější zařízení, jako jsou třeba bezdrátová sluchátka Galaxy Buds nebo chytré hodinky Galaxy či Gear. Funkci můžete samozřejmě využít i k dobití jiného telefonu, doba nabíjení bude ale trvat o mnoho déle. Bezpodmínečně nutný je pochopitelně neustálý a nepřetržitý fyzický kontakt obou zařízení. Je také nutné mít na paměti, že se v případě Wireless PowerShare nejedná o rychlé bezdrátové nabíjení. Během 30 minut nabíjení prostřednictvím této funkce byste měli získat zhruba 10 % energie. Funkci Wireless PowerShare můžete využívat i tehdy, když je telefon, jehož prostřednictvím nabíjíte, připojený k nabíječce v zásuvce. Je ale zapotřebí, aby zařízení, s jehož pomocí nabíjíte, bylo nabité alespoň na 30 %.

Funkci Wireless PowerShare můžete aktivovat po otevření rychlých nastavení dvojitým potažením z horní části obrazovky směrem dolů. Poté už jen stačí klepnout na ikonku Wireless PowerShare, položit telefon obrazovkou dolů a na jeho zadní část umístit zařízení, které potřebujete nabít. Nabíjení ukončíte vzájemným oddělením obou zařízení od sebe.

Související články

Dnes nejčtenější

.