Zavřít reklamu

Zkuste si představit chytrý televizor Samsung, který by nepotřeboval kabely nejen k síťové konektivtě, ale ani ke svému napájení a fungování. Zdá se vám to jako představa z kategorie sci-fi? Nejnovější patent jasně ukazuje, že Samsung nepovažuje myšlenku kompletně bezdrátové televize za nerealizovatelnou.

Firma Samsung podle všeho pracuje na televizi, která ke svému fungování nebude potřebovat absolutně žádné kabely. Princip toho, jak by budoucí systém mohl pracovat, popisuje dokumentace k patentu. Mezi televizí a stěnou bude umístěn elektromagnetický panel. Ten bude nejenom čerpat energii ze základny, ale poslouží také jako soundbar, vytvářející magnetické pole v místnosti, kde se televize bude nacházet.

Samsung-Wireless-TV
Zdroj

Svým způsobem se nejedná o příliš ojedinělý princip – elektromagnetické pole ke svému fungování využívají i bezdrátové nabíječky, kde slouží k přenosu energie mezi nabíjecí podložkou a nabíjeným zařízením. Na nákresu můžeme vidět, že panel u televizoru bude sestávat z magnetické oblasti, nezbytných cívek a reproduktorů.

Dá se předpokládat, že v budoucnu dojde k dalšímu významnému vývoji tohoto systému, kdy by jedna jediná výkonná základna mohla poskytovat dostatek potřebné energie vícero spotřebičům, nacházejícím se v místnosti – mohlo by jít o televizory nebo třeba set-top-boxy. Objevují se i koncepty podobných základen, které by mohly začít zcela bezdrátově a bezkontaktně nabíjet i smartphone ve chvíli, kdy uživatel vejde do místnosti – to už je ale hudba opravdu velmi vzdálené budoucnosti.

Samsung Wireless TV LetsGoDigital fb
Zdroj

Související články

Dnes nejčtenější

.