Zavřít reklamu

Samsung postupně začal s aktualizací operačního systému Android Pie One pro Galaxy S9 a S9+ loni v prosinci. V současné chvíli již aktualizace dorazila do většiny regionů a k většině uživatelů zmíněných zařízení. Kromě řady vylepšení a nových funkcí se ale zdá, že má nejnovější aktualizace i svou stinnou stránku v podobě obrovských nároků na baterii. Na neobvyklou spotřebu si stěžují i majitelé Samsungu Galaxy S8 a S8+.

Otázkou je, o jak moc závažný problém se jedná. Počet uživatelů, stěžujících si na to, že po přechodu na Android Pie procento baterie v jejich zařízeních drasticky ubývá, je poměrně dost, a u některých z nich se doba provozu zkrátila až o polovinu. Společnost Samsung je o celém problému dobře informována, s největší pravděpodobností se ale nejedná o významný problém, způsobený konkrétní chybou v systému.

Vyšší spotřeba baterie je podle Samsungu způsobena spíše přechodem na novou verzi operačního systému jako takovým. V případě významných aktualizací dochází v daném zařízení k řadě procesů, které mohou mít na životnost baterie negativní vliv, nejedná se ale o setrvalý stav a situace by se měla srovnat zhruba v průběhu jednoho týdne. V některých případech pomáhá i tovární reset zařízení nebo opakovaný restart. V případě, že by se jednalo o bug v systému, by Samsung co nejdříve vydal novou verzi s příslušnou opravou chyby.

Už jste aktualizovali operační systém ve svém zařízení? Zaznamenali jste vliv na životnost baterie?

android 9 pie 2
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější