Zavřít reklamu

Uživatelé si po přechodu na Android Pie stěžují na vyšší spotřebu baterie, o chybu se nejedná

Samsung postupně začal s aktualizací operačního systému Android Pie One pro Galaxy S9 a S9+ loni v prosinci. V současné chvíli již aktualizace dorazila do většiny regionů a k většině uživatelů zmíněných zařízení. Kromě řady vylepšení a nových funkcí se ale zdá, že má nejnovější aktualizace i svou stinnou stránku v podobě obrovských nároků na baterii. Na neobvyklou spotřebu si stěžují i majitelé Samsungu Galaxy S8 a S8+.

Otázkou je, o jak moc závažný problém se jedná. Počet uživatelů, stěžujících si na to, že po přechodu na Android Pie procento baterie v jejich zařízeních drasticky ubývá, je poměrně dost, a u některých z nich se doba provozu zkrátila až o polovinu. Společnost Samsung je o celém problému dobře informována, s největší pravděpodobností se ale nejedná o významný problém, způsobený konkrétní chybou v systému.

Vyšší spotřeba baterie je podle Samsungu způsobena spíše přechodem na novou verzi operačního systému jako takovým. V případě významných aktualizací dochází v daném zařízení k řadě procesů, které mohou mít na životnost baterie negativní vliv, nejedná se ale o setrvalý stav a situace by se měla srovnat zhruba v průběhu jednoho týdne. V některých případech pomáhá i tovární reset zařízení nebo opakovaný restart. V případě, že by se jednalo o bug v systému, by Samsung co nejdříve vydal novou verzi s příslušnou opravou chyby.

Už jste aktualizovali operační systém ve svém zařízení? Zaznamenali jste vliv na životnost baterie?

Diskuze

  Ano, po aktualizaci mé S9 jsem si stěžoval na zhoršenou výdrž baterie, ale časem se to opravdu zlepšilo a nyní je výdrž baterie zhruba stejná jako v předchozí verzi androidu.

  Reagovat

  Výdrž baterie mi přijde stejná, ale co mě štve teď po únorové bezpečnostní aktualizaci, je odebraná možnost z ,,interakce a obratnost“ volba ,, Potažení jedním klepnutím“, takže při příjmu hovoru se musí potáhnout, místo klepnutí.

  Reagovat

  Vlastnim S9 plus 256GB aktuálně běžící na A9 pie a ta výdrž baterie je velké zklamání. Abych baterii pomohl, tak mám vše od tapet po systém v černé a nepomáhá to.

  Nedostanu se přes 3,5hod.SOT a to nepoužívám sociální sítě ani nehraju hry, nesleduji videa. Zařízení teď běží 21hod. z na dobité 99% baterie, když odečtu nějakých 8hod neaktivity což je spánek a podívám se na SOT vidím 3h23m. Zbývající baterie je na 13%. To mám pie asi 3 týdny… To už si mělo dávno sednout… Jestli to nezlepší únorová aktualizace, tak zkusím tovární nastavení. Zařízení je 7 měsíců staré, tak by baterie měla být ok,jenže mizí jak blázen. Mám skoro strach rozsvicet displej, když vidím ty úbytky %.

  Reagovat

  Tobě vydrží telefon 24 hodin a příjde ti to málo? Já mám Note 9 (ONE UI) a ráno beru z nabíječky a večer končím z 10%. Telefon používám k práci primárně (hodně telefonátů) a večer brouzdám po internetu, hry nehraji vůbec. Z automatickým jasem se dostanu zhruba na těch 15-20 hodin výdrže a to má Note větší baterii. Nejsmutnější na tom je, že to považuji za hodně dobrý výkon. Přechozí Iphone X, jsem po 16h odpoledne nabíjel. Jednoduše, řekl bych že když vydrží telefon jeden celý den (do doby než si jdu lehnout) a nemusím se nějak starat o baterii, tak je to dobrý výkon.

  Reagovat

  Dnes ráno okolo 7hod jsem vytahoval z nabíječky s 99% a v 16:30 zbývalo 13%. SOT 2h57min. Takhle příšerný hodnoty, jsem ještě s žádným telefonem neměl a to každý rok měním, tudíž pod rukama mi jich prošlo… Nic mi vyloženě baterku nežere, ona prostě mizí sama. Proběhlo X restartu, nastavení ukončování neaktivnich app.

  Teda v 15:30 bylo už jen 13%. Zkoušel jsem nastavit vše, ale baterka prostě mizí.

  Ze zkušenosti: po přechodu na A9 stoupla spotřeba, tak jsem si vyhodnotil spotřebu aplikací a zbavil se té, která to způsobovala. Od té doby je výdrž minimálně stejná, jako dříve.

  Reagovat

  Tak jsem asi jediný, který má opak. Myslím si, že mi vydrží déle. Dal jsem černé podsvícení a mám ta na středním výkonu a je to lepší, než byl na předchozí verzi. I telefon ke svižnější. Za mne dobrý.

  Reagovat

  Aktualizace mi urcite snížila vydr, troufam si rict az o 50%. Další věc která mi vadi, ze zmizela moznost automaticke vupnuti WIFI v rezimu spánku. To nejhorsi je ze po zapnuti telefonu vylitne jas displeje na vysokou hodnotu a to přes to ze ho mam nastaven na minimum. Toto vse bylo v minule-posledni verzi androidu 8 v poradku. pro mne docela zklamani….

  Reagovat

  Včera jsem aktualizoval samsung S8+ na Android Pie a od té doby se mi nikdo nedovolá, telefon veškeré hovory hned blokuje a mně se ani nezobrazují jak nepřijaté hovory, po restartu funguje tak cca 30 minut a pak zse začne příchozí hovory blokovat, nejhorší aktualizace co kdy byla

  Reagovat

  Dnes ráno aktualizováno. 100 percent baterie vydrželo na zhruba 2 dny pri aktivním používání zařízení.( Internet, Sociální sítě, email a další.. ) Dnes baterie drží sotva den. Doufám že Samsung to upraví a pošle aktualizaci. Jedná se o A8 2018

  Reagovat

  Já to tedy zaznamenávám na plný obrátky. Před aktualizací softwaru jsem s tím neměla absolutně problém. Využívám telefon naprosto stejně jako před aktualizací. Dlouho jsem ani neinstalovala žádné nové aplikace. Vyzkoušela jsem i tovární nastavení a ani to nepomohlo. Baterie klesá jen když telefon používám. Klesá také třeba jen při prohlížení fotografií v galerii. Když telefon nepoužívám, baterie klesne minimálně. Je to děs. Doufám, že vyjde nějaká oprava.

  Reagovat

  Dnes po aktualizaci na Pie 9.0 u samsungu j3(2017)se rapidně snížila výdrž baterie. Procenta mizi jak minuty na časomiře. Tak doufam, ze se to da do klidu. Nechci s sebou tahat baterii z nakladaku😂😂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět