Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Měsíce čekání jsou konečně u konce. Jihokorejský Samsung totiž včera večer v San Franciscu světu ukázal svétu trojici nových vlajkových lodí Galaxy S10, po jejichž boku se představil i ohebný smartphone Galaxy Fold. Vraťme se ale raději k řadě Galaxy S10. 

Zatímco v minulých letech Samsung vsázel vždy na dva modely v různých velikostech, letos si připravil hned modely tři. Dva z nich – Galaxy S10 a S10+ – se dají označit za prémiové, protože jsou napěchovány těmi nejlepšími technologiemi, kterými nyní Samsung disponuje. Třetí model, kterým je Galaxy S10e, je pak nepatrně horší, avšak zaujmou může nízkou cenou a netradičními barevnými variantami, kterými se jeho dva dražší sourozenci nechlubí. 

Hlavním poznávacím znamením všech tří modelů je otvor v displeji, který se jinak rozprostírá prakticky přes celou přední stranu telefonu. V otvoru jsou ukryty potřebné senzory a objektivy fotoaparátu a už na první pohled je jasné, že oproti předešlým modelům s širším horním rámečkem či iPhonům s výřezem působí toto řešení o poznání méně rušivě. 

Co se týče prémiových modelů, ty mohou uživatele zaujmout hned několika skvělými vychytávkami v čele s reverzním bezdrátovým nabíjením. To velmi zjednodušeně umožňuje pomocí smartphonu bezdrátově nabít jiná zařízení jako například sluchátka. Dech ale může vyrazit i ultrazvuková čtečka otisků prstu integrovaná v displeji, která by měla být o poznání kvalitnější než její kolegyně používané v telefonech konkurence. Milovníky videa pak potěší širokoúhlý objektiv se zorným polem o úhlu 123° a perfektní stabilizací. 

Srdcem telefonů je procesor Exynos 9820, který je o 21 % výkonnější než předchozí generace 9810 a přitom o 15 % úspornější. Skvělou zprávou je i obří 4100 mAh akumulátor v Galaxy S10+ a 3400 mAh akumulátor v S10, díky kterým vám bez problému telefon vydrží i několik dní v provozu. 

Pokud jste z telefonů stejně jako my nadšeni, máme pro vás další skvělou zprávu. V případě, že si předobjednáte model S10 či S10+ v rozmezí 20. února až 7. března, dostanete k němu zcela zdarma bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds. Kompletní informace o akci naleznete zde. 

samsung-galaxy-s10-srovnani-s10e-s10-plus

Dnes nejčtenější

.