Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali, že čtečka otisků prstů chystané řady Galaxy S10 bude normálně fungovat s ochrannými fóliemi. Nad použitím tvrzených skel však stále visel otazník. Až do teď.

Ukázali jsme vám video, na kterém jste mohli vidět tvrzené sklo pro nové vlajkové lodě přímo v praxi. Mělo však jednu velkou nevýhodu – nevzhledný výřez v místě čtečky otisků prstů. Společnost Whitestone se však nechala slyšet, že vytvořila ochranné sklo pro Galaxy S10, které bude s čtečkou otisků plně funkční.

Whitestone tvrdí, že problém s tvrzenými skly a čtečkou otisků prstů spočívá ve vzdušné kapse nacházející se mezi senzorem a sklem. Nicméně společnost prý přišla na způsob, jak tento problém vyřešit a představila ochranné sklo Dome Glass, údajně jediné ochranné sklo, které nebrání funkčnosti ultrazvukové čtečky otisků prstů u Galaxy S10 a S10+. Tajemství úspěchu tkví v použití technologie Liquid Optically Clear Adhesive (LOCA) k vyplnění jakýchkoli kapes.

Ochranné sklo Dome Glass také nabídne oleofobní vrstvu, která by měla zamezit otiskům prstů, aby zůstávaly na displeji.

Instalace tohoto ochranného skla není žádná legrace, je třeba odstranit sebemenší vzduchovou bublinu mezi sklem a displejem. K tomu najdete v balení speciální aplikační rámeček a vytvrzující UV lampu.

Za 60 dolarů (cca 1 300Kč) dostanete v balení rovnou dvě tato skla. Zatím jsou spuštěné jen předobjednávky, ale už 21.2. by mělo být zboží odeslané. Společnost bohužel prozatím nebude expandovat Dome Glass do Evropy, ale to je pravděpodobně jen otázka času.

s10-2pack_crop_1520x794

Dnes nejčtenější

.