Zavřít reklamu

Díky informacím od anonymního zdroje získáváme další informace o Galaxy Watch Active, ještě nepředstaveném nástupci Gear Sport. Tyto chytré hodinky dostanou nástavbu One UI a nebudou mít útočnou lunetu.

To, že chcete Samsung přinést nové uživatelské rozhraní One UI přinést i do svého operačního systému Tizen dává smysl. Jihokorejská společnost se rozhodla sjednotit zařízení s původním označením „Gear“ pod nový název „Galaxy“ a nyní chce, aby také design systému byl podobný. Což je samozřejmě velmi dobrý krok.

U hodinek Galaxy Watch Active se přirozeně nebude jednat o klasický One UI jaký známe u smartphonů, ale i tak se dočkáme velmi příjemného osvěžení a omlazení systému chytrých hodinek.

Jelikož se Samsung rozhodl zbavit otočné lunety vypadá to, že One UI se bude ovládat pouze gesty a dvěma bočními tlačítky. Jak můžete vidět na renderech v galerii, celý systém hojně využívá tmavé pozadí. To dodává hodinkama nejen elegantní vzhled ale samozřejmě také šetří baterii.

Galaxy Watch Active, budou zaměřeny na sledování aktivity a nabídnou spoustu ciferníků, díky kterým budete mít data o pohybu neustále na očích. Hodinky také plně automatický rozpoznají více druhů cvičení. Mezi další novinky se určitě zařadí nepřetržité měření srdečního tepu. Pokud aktivujete tuto funkci, budete upozornění při jakékoli anomálii v srdečním tepu.

Co se týče specifikací, nemůžeme říct nic s jistotou. Jednotlivé úniky se totiž v informacích rozcházejí. Podle nejnovějších zpráv by Galaxy Watch Active měly disponovat pouze 1,1″ AMOLED displejem s rozlišením 360×360 pixelů. Pokud by to byla pravda, znamenalo by to menší rozměr displeje než u Gear Sport nebo Galaxy Watch. Tyto chytré hodinky se budou spoléhat na dvoujádrový Exynos 9110 a 768MB paměti RAM. Některé úniky hovoří o 4GB úložišti, jiné zmiňují 8GB. Samozřejmostí bude Wi-Fi, Bluetooth 4.2, GPS a NFC. Chod hodinek bude zajišťovat baterie o kapacitě 236mAh a Tizen ve verzi 4.0.0.3. S Galaxy Watch Active byste si měli zaplavat až v hloubce 50 metrů.

Zdá máme o Galaxy Watch Active správné informace bychom se měli dozvědět už 20. února na Galaxy Unpacked.

Active one ui 3

Dnes nejčtenější

.