Zavřít reklamu

Přejít na nejnovější verzi Androidu je stále u většiny zařízení velký problém, a výjimkou v tomto směru není ani googleovský Pixel. Tento týden spatřila světlo světa nová zpráva magazínu ComputerWorld, přinášející bližší pohled na to, jak se výrobcům daří zavádět aktualizace Androidu Pie. Výsledky jsou v mnoha směrech dvojznačné.

Z průzkumu výše zmíněného portálu vyplývá, že pokud vám skutečně záleží na aktualizacích operačního systému, pak by pro vás měl být jasnou volbou Google Pixel. Co se rychlosti přechodu na nejnovější verzi operačního systému týče, boduje tato značka v žebříčku s naprostým přehledem, což je vzhledem k tomu, že Google produkuje jak samotný operační systém, tak i smartphony Pixel, vcelku logické.

Na druhém místě se umístila značka OnePlus, stejně jako v loňském roce. ComputerWorld jí se 74 % udělil známku C, ve srovnání s přechodem na Android Oreo si ale tentokrát OnePlus výrazně polepšil – tehdy dosáhl skóre pouhých 65 % a obdržel hodnocení D. U modelu OnePlus 6 trvalo 47 dní, než bylo možné upgradovat na Android Pie, u zařízení starších generací tato doba činila 142 dní.

Samsung si na první pohled v přijetí Android Pie vedl spíše hůře – jeho skóre činilo 37 % a od ComputerWorld získal hodnocení F. Abychom si ale mohli udělat komplexní obrázek, je potřeba zohlednit výsledky Samsungu z loňského roku, kdy s 0 % naprosto pohořel. V případě Android Pie ale firmě trvalo „jen“ 77 dní, než novou verzi operačního systému dostala do modelů Galaxy S9, což je v každém případě chvályhodné zlepšení.

android 9 pie 2

Související články

Dnes nejčtenější

.