Zavřít reklamu

Přestože trhu s chytrými hodinkami dominuje Apple, má Samsung značně velkou uživatelskou základnu, která jeho nositelná zařízení upřednosťnuje. Samsung je prodával pod označením „Gear“, rozhodnul se však názvy sjednotit se svými smartphony Galaxy a vydal minulý rok v srpnu Galaxy Watch.

Posledních několik měsíců jsme měli příležitosti vidět několik náznaků, že jihokorejský technologický gigant vyvíjí nove chytré hodinky. Má se za to, že se jedná o nástupce Gear Sport z roku 2017. Nedávno jsme vám přinesli rendery, které odhalily design chystaných sportovních hodinek. Nyní vám přinášíme i jejich specifikace.

Galaxy Watch Active nás po technické stránce bohužel ničím výjimečným nepřekvapí. Hodinky budou disponovat 1,3″ kulatým displejem s rozlišením 360×360 pixelů. Oproti Gear Sport, se displej zvětší o 0,1 palce. V útrobách pak najdeme novější čip Exynos 9110, snímač srdečního tepu nebo NFC. Narozdíl od Gear Sport přijdou Galaxy Watch Active s reproduktorem a podporou LTE. Hovoří se také o modelu s duální eSim.

Zklamat může velikost baterie, ta má mít kapacitu pouze 230mAh,  což je o celých 70mAh méně, než tomu je u Gear Sport. Nicméně autor úniku věří, že Galaxy Watch Active mohou přijít ve dvou velikostech stejně jako tomu je u současných Galaxy Watch. Samsung by tak mohl použít kromě větší baterie i větší displej.

Představení Galaxy Watch Active bychom se podle posledních informací měli dočkat společně s Galaxy S10 20. února. Nicméně Samsungu už toho moc nezbývá, co nového by nám mohl o hodinkách říct, snad jen ceník a dostupnost.

Samsung Galaxy Sport white

Dnes nejčtenější

.