Zavřít reklamu

Máte problém s výdrží vašeho smartphonu? I tento nešvar se dá ale naštěstí poměrně elegantně a levně vyřešit a to díky powerbankám, kterých je na trhu obrovské množství a všechny život vašeho telefonu o desítky hodin prodlouží. A právě na jednu takovou se podíváme v následujících řádcích. Do redakce se nám totiž dostala powerbanka Natec Extreme Media. 

Technické specifikace

Na úvod recenze mi dovolte powerbanku v krátkosti představit po technické stránce. Pokud se pro její pořízení rozhodnete, můžete se těšit na 2 USB-A porty, skrze které lze nabíjet vaše zařízení. Jeden z nich je klasické USB 2.0 a nabízí 5V/3A, druhý port pak Quick Charge 3.0. Ten sice nabízí o poznání zajímavější “šťávu”, konkrétně 5V/3A, 9V/2A a 12V/1,5A, ale využijete jí maximálně u zařízení podporující standard Qualcomm Quick Charge 3.0 – tedy převážně u telefonů s Androidem. Jablečný telefon však přes tento port dobijete standardní pomalou cestou.

DSC_0001
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Powerbanku můžete dobíjet hned dvěma způsoby – microUSB kabelem (součást balení) a USB-C kabelem. Oba porty jsou však jen “jednosměrné”. Pokud jste tedy doufali, že k USB-C připojíte Lightning a iPhone nabijete alespoň tímto způsobem rychleji, bohužel tomu tak není. Co se pak týče kapacity powerbanky, ta je rovných 10 000 mAh a naplno jste schopni ji přibaleným microUSB nabít za zhruba 8 hodin. Ano, je to poměrně dlouhá doba, ale je potřeba brát v potaz to, že vám tato powerbanka váš iPhone dobije třeba i 5x (samozřejmě závisí na modelu a kapacitě jeho baterie). 

Zpracování a design

Kdybych měl něco na powerbance od NATEC vyzdvihnout, byl by to rozhodně její design. Její horní a spodní strana je totiž z kvalitního hliníku a boky pak z černého, mírně matného plastu, který působí na dotyk jako mírně pogumovaný. Když tedy powerbanku uchopíte do rukou, máte pocit, že držíte skutečně kvalitní a poctivý produkt, který bude navíc i solidně odolný. Powerbanka ale potěší i svými rozměry, které jsou dle mého názoru velmi malé – konkrétně 13,5 cm x 7 cm x 1,2 cm. Pokud by vás pak zajímala váha, ta se zastavila na 290 gramech. Pocitově je však lehčí.

K aktivaci powerbanky slouží nenápadné postranní tlačítko, které dokonale splývá s jejím černým bokem. Po jeho stisknutí se na druhém boku rozsvíti LED indikátory oznamující stav nabití akumulátoru. Ty jsou celkem čtyři, přičemž každý z nich značí 25 % kapacity. Pokud nemáte k powerbance připojené žádné zařízení, indikátory po stisknutí bočního tlačítka po 30 vteřinách zhasnou.

Testování 

Přiznám se, že příliš velkým příznivcem powerbank jsem ještě donedávna nebyl a raději se snažil svůj telefon používat v případě nutnosti úsporně, než abych se zamotával do kabelů vedoucích právě z externích akumulátorů, které jsou mnohdy nesmyslně velké a těžké. Líbivý design ve spojení s kompaktním tělem této powerbanky si mě však skutečně získal a rád jsem po ní párkrát sáhl. Není totiž problém ji například vměstnat do kapsy od riflí či do náprsní kapsy v bundě, jelikož není větší a skoro ani těžší (v případě nových iPhonů), než telefon, který tam běžně stejně nosím. 

Jak už jsem psal výše, nabíjení probíhá standardní rychlostí, což není sice žádné terno, ale na druhou stranu jím alespoň neničíte baterii jako v případě rychlonabíjení speciálními adaptéry. Rychlost nabíjení navíc dle mého testování neovlivní ani připojení dvou iOS zařízení současně – obě totiž “sosají” energii stejně rychle, což se může v mnoha situacích hodit. 

DSC_0012
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Resumé 

Powerbanku Extreme Media vám za sebe mohu rozhodně doporučit. Plní totiž přesně to, co byste od ní očekávali a to zatraceně dobře. Její design je navíc skutečně povedený a s vaším iPhonem bude parádně ladit. Pokud navíc využíváte telefon s podporou Qualcomm Quick Charge 3.0, budete z ní nadšení o to více. Za cenu pohybující se lehce nad 400 korunami tak určitě stojí minimálně na zkoušku. 

DSC_0010
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější