Zavřít reklamu

Představení Galaxy S10 je za rohem a očekává se, že jej bude pohánět v USA a Číně nový procesor Qualcommu Snapradgon 855. Na ostatních trzích se nadcházející vlajková loď Samsungu dočká čipu Exynos 9820, tedy procesoru vlastní výroby. Nyní známý „leaker“ tvrdí, že Samsung by v druhé polovině letošního roku mohl představit Exynos 9825. To může znamenat, že by výroční Note 10 mohl vyjít s novějším procesorem, což by mu před sérii S10 dávalo výhodu.

Poslední představený procesor Samsungu Exynos 9820 je sice velmi výkonný a úspornější než předchozí verze, nicméně při jeho výrobě byla použita 8nm technologie. Oproti tomu Exynos 9825 by měl být zhotoven 7nm procesem, což sebou nese ještě více výkonu a úspory energie.

Pro srovnání, čip A12 od Applu a Kirin 980 společnosti Huawei jsou oba vyrobené pomocí 7nm technologie. Pokud by tento způsob výroby byl použit také u nového Exynosu, mohl by jim procesor dobře konkurovat. Navíc by Exynos 9825 měl přijít, na rozdíl od současné generace, s 5G modemem, který by byl přímo integrovaný do čipu.

Všechny tyto informace je nutné brát s rezervou, žádná z nich není oficiálně potvrzená Samsungem. Každopádně pokud by tento únik byl pravdivý, bude Note 10 opravdu zajímavým zařízením s 6,75″ displejem a pravděpodobně i větší baterií a úspornějším procesorem.

Samsung galaxy-note-10-concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.