Zavřít reklamu

Samsung oznámil finanční výsledky za rok 2018. V porovnání se čtvrtým kvartálem roku 2017 byl ten loňský o 20 % horší v prodejích a o 29 % se snížil zisk. Pokud se však zaměříme na celý loňský rok, není na tom jihokorejský gigant zase tak špatně. Příjmy vzrostly o 1,7 % a provozní zisk byl vyšší o 9,77 %.

V posledním čtvrtletí minulého roku na tom byly všechny čtyři divize špatně. Nejhůře však dopadla mobilní divize Samsungu. Její příjmy i provozní zisk byly ve všech kvartálech loňského roku horší, než tomu bylo v roce 2017. Poslední čtvrtletí roku 2018 však přálo divizi spotřební elektroniky, jejíž výsledky byly naopak lepší a to hlavně díky dobrým prodejům prémiových televizorů.

Samsung horší hospodářské výsledky přisuzuje zejména snižující se poptávce po paměťových čipech, větší konkurenci na poli displejů a horším prodejům Galaxy S9.

Vyhlídky pro jihokorejskou společnost také nejsou příznivé. Očekává se, že slabé prodeje čipů budou pokračovat až do poloviny letošního roku. Samsung si však zlepšení finančních výsledků slibuje od prodejů Galaxy S10, skladacího smartphonu a také nové představeného 1TB eUFS paměťového čipu pro mobilní telefony. Jihokorejská technologická společnost se také letos soustředí na prémiové zboží, které jim v roce 2018 ve financích pomohlo.

Samsung-logo-FB-5
Samsung-logo-FB-5

Dnes nejčtenější

.