Zavřít reklamu

Pro Apple bylo poslední čtvrtletí špatné, že byla porušena dlouholetá „tradice“ a telefonů od Samsungu se prodalo během Vánoční sezóny více. Mobilní zařízení jihokorejské společnosti se během prvních tří čtvrtletí už dlouhé roky prodávají lépe než iPhony, ale Apple vždy v poslední části roku prodal telefonů více. Až do teď. Obě dvě společnosti zažily během vánoc propad prodejů, ale podle analytiků z IDC byl na tom Apple ještě hůř než Samsung.

Během posledního kvartálu roku 2018 se prodalo 68,4 milionů iPhonů, cože je o 11,5% méně, než za stejné období roku 2017. Prodeje Samsungu se během posledního kvartálu snížily o 5,5% oproti předloni na 70,4 miliony kusů. Applu se alespoň podařilo porazit v počtu prodaných kusů Huawei. Ale i tato společnost už Apple předběhla v předchozím kvartále.

Apple se bude muset v roce 2019 hodně snažit. Vzhledem k probíhajícím sporu se společností Qualcomm bude muset odebírat 5G moduly odebírat od společnosti Intel, který je ale nebude mít připravené až do roku 2020. Samsung a ostatni výrobci tak budou mít své 5G smartphony k dispozici mnohem dříve.

Apple samsung-1520x794

 

Související články

Dnes nejčtenější

.