Zavřít reklamu

Samsung údajně převzal za 155 milionů dolarů izraelskou společnost Corephotonics, která se specializuje na duální fotoaparáty pro mobilní zařízení. Corephotonics spolupracovala s čínským výrobcem telefonů Oppo na technologii periskopu pro fotoaparáty jeho zařízení, která umožňuje pětinásobný optický zoom. Toto řešení je však určeno pro trojité fotoaparáty a je tak možné dosáhnout až neuvěřitelného 25-ti násobného zoomu. Sama izraelská společnost však fotoaparáty nevyrábí, jen je navrhuje.

Přivedení teleobjektivu na smartphony znamenalo obrovskou inovaci v oblasti fotografování mobilními telefony. Nicméně výrobci mobilních zařízení se neustále předhání, kdo uvede na trh tenčí smartphone.  Samsung postupně do svých zařízení implementoval funkci optického zoomu, aby je tak udělal více konkurenceschopnější. A protože chce jihokorejská společnost udržet krok, koupila nyní izraelskou společnost, která se specializuje právě na zoom.

Corephotonics byla založena v roce 2012 a soustřeďuje se na vývoj technologie pro duální fotoaparáty. Společnost má zase léta výzkumů na téma zoomu a má ve svém arzenálu více než 150 patentů týkající se této technologie.  K dnešnímu dni se této firmě podařilo nastřádat pro svůj výzkum celkem 50 miliónů dolarů. Je však nutno říci, že hlavním investorem byl právě Samsung. Není tak vlastně žádným překvapením, že Samsung nyní celou společnost kupuje a může brzy začít přidávat tyto pokročilé technologie do svých telefonů. Sama izraelská společnost tento fakt však ani nepotvrdila ani nevyvrátila.

Corephotonics 6 náhled

Související články

Dnes nejčtenější

.