Zavřít reklamu

Nedávno podané patenty Samsungu nám naznačují, že společnost vyvíjí chytré tričko se zabudovanými senzory. To by mělo kromě jiného odhalit nejrůznější nemoci.

Tričko bude využívat senzory ke sledování funkce plic na principu detekce zvuku z orgánů. Na základě získaných informací pak na připojeném telefonu zobrazí diagnózu. Podle jihokorejského giganta lze takto měřit také frekvenci a sílu dechu.

Takto nějak by mohlo chytré tričko od Samsungu vypadat:

Tato technologie dokáže rozeznat například pneumonii nebo bronchitidu, ale i chronické nemoci plic jako astma nebo obstrukční nemoc plic. V potaz bude přitom brán i váš předchozí zdravotní stav, BMI, věk, výška a váha. Senzory budou propojeny se smartphonem, tudíž uživatel si bude moci pohodlně přečíst diagnózu a symptomy nemoci. Na základě toho pak také zjistí doporučení na další postup.

Jedná se rozhodně o užitečnou technologii, která by našla využití jak ve sportu, tak například u dlouhodobě nemocných lidí.

Samsung už minulý rok představil chytrý oblek nebo chytrou běžeckou obuv. Není však jasné kdy se dostane právě toto chytré tričko na veřejnost, pokud vůbec. Spoustu patentovaných technologií totiž v praxi vůbec nevidíme.

Samsung smart shirt FB

Související články

Dnes nejčtenější

.