Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že nahradí plastové balení svých produktů papírem a dalšími materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Plán jihokorejské společnosti nejdříve omezit a poté úplně nahradit platy v balení svých výrobků je nyní součástí politiky společnosti. To bude mít za následek také změnu nabíječek, které Samsung přibaluje ke svým telefonům.

Plastové balení, které jihokorejský gigant aktuálně používá bude postupně nahrazováno už od první poloviny letošního roku.

Samsung si dal za úkol, že musí změnit balení svých produktů, tak aby bylo více šetrné k přírodě. Proto týmy z nejrůznějších oddělení společnosti daly hlavy dohromady, aby vymyslely úplně nové balení svých výrobků. U smartphonů, tabletů a nositelné elektroniky se Samsung zbaví plastových držáků uvnitř krabiček. Příslušenství k těmto produktům bude nyní zabaleno v obalu z udržitelných materiálů.

Spolu s tím změní jihokorejská společnost  také design svých adaptérů. Všichni známe lesklé nabíječky, které Samsung po léta přibaloval ke svým produktům. Nyní je tomu však konec, uvidíme už pouze nabíječky s matnou úpravou. Kdy přesně tyto upravené nabíječky začne Samsung dodávat však není zatím jasné.

Změna balení se bude týkat také televizorů, ledniček, klimatizací nebo praček. Samsung plánuje do roku 2030 použít 500 000 tun recyklovaného plastu.

Samsungs-Ecofriendly-Packaging-Policy

Související články

Dnes nejčtenější

.