Zavřít reklamu

Samsung neustále mění svůj plán aktualizace na Android 9 Pie pro jednotlivé telefony a nyní se nechal slyšet, že nová verze systému by mohla přijít pro některé modely střední a vyšší třídy dříve, než bylo původně v plánu. Například Galaxy A7 (2018) a Galaxy A9 (2018) mají dostat Android 9 v březnu namísto dubna. Galaxy S8 zase bude aktualizován místo března už v únoru.

 

Můžeme říci, že skoro každé zařízení uvedené v seznamu jihokorejské společnosti dostane novou verzi softwaru o měsíc dříve. Tyto naplánované termíny je však nutné brát s rezervou. Samsung totiž v aplikaci Samsung Members, ve které je seznam zveřejněn, neuvádí, zda bude aktualizace uvolněna zároveň pro zařízení z volného prodeje i od operátorů. Podle zkušeností z minulosti však můžeme odhadnout, že tomu tak nebude. Navíc se jihokorejský gigant zmiňuje také o tom, že aktualizace se může opozdit, pokud se v nové verzi systému objeví závažná chyba, kterou bude třeba opravit.

Jak jsem již zmínil, plán aktualizací je dostupný v aplikaci Samsung Members v sekci Oznámení, kde je dostupný pro každou zemi zvlášť. Nutno podotknout, že v Česku zde nalezneme ještě starý harmonogram. Nabízí se tedy otázka, zda Samsung upraví seznamy v jednotlivých regionech postupně anebo zda u nás vyjde Android Pie později.

Za zmínku také stojí fakt, že v seznamu zařízení, kteří dostanou aktualizaci na poslední verzi operačního systému nenajdeme modely Galaxy S7, S7 Cestě ani S7 Active. Zůstane na těchto telefonech definitivně jen Android 8 Oreo? Dočkají se majitelé těchto modelů Androidu 9 nebo alespoň verze 8.1? To je zatím ve hvězdách.

android 9 pie

Dnes nejčtenější

.