Zavřít reklamu

S úniky kolem chystaných telefonů jihokorejské technologické společnosti se jakoby roztrhl pytel. Dnes máme k dispozici benchmarky letošní chystané novinky Samsungu – Galaxy S10. Podaří se mu porazit ve výkonu konkurenční iPhone XS?

Již dříve jsme mohli vidět výsledky benchmarku nastávající vlajkové lodi pro tento rok, ty však byly daleko nižší, než se očekávalo. Z toho důvodu se mnoho lidí domnívalo, že test byl spuštěn na modelu, který ještě nebyl optimalizován pro nový Snapdragon 855. Telefony Samsungu ať už s procesorem Exynos nebo Snapdragon si v testech většinou vedou podobně, takže si z nově uniklého benchmarku můžeme udělat obrázek, jak si Galaxy S10 povede celkově ve zkoušce výkonu.

V galerii výše můžete vidět výsledky testovaného modelu s označením SM-G973N, který je považován za telefon Galaxy S10 s nejnovějším procesorem Exynos 9820 přímo od Samsungu. Jeho single-core skóre dosáhlo hodnoty 4382 bodů a v multi-core testu nasbíral 9570 bodů. Tyto hodnoty řadí mezi nejlepší Android telefony vůbec, ale jak dopadl v porovnáním s iPhonem XS od Applu? Vlajková loď jablečné společnosti získala 4797 bodů v testu na jednom jádru a 11265 v multi-core testování.

Odpověď je tedy jasná. Letošní Samsung Galaxy S10 nebude podle toho úniku stačit na loňský iPhone XS, ale to právě teď ani žádný jiný smartphone. Nebuďme ještě zbytečně pesimističtí. O něco horší hodnoty v benchmarku neznamenají, že nové vlajkové lodě Samsungu budou znatelně pomalejší nebo se dokonce zasekávat. Navíc výsledky podobných testů nejsou pro drtivou většinu uživatelů tím nejrelevantnějším faktorem při koupi telefonu a nakonec to budou právě zákazníci obou společností, kdo rozhodne, který telefon je lepší.

Podle čeho vybíráte nový telefon vy? Berete v potaz také výsledky benchmarků? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

benchmark galaxy s10

Související články

Dnes nejčtenější

.