Zavřít reklamu

Samsung jde nejspíš ve stopách společností Huaweie (a Honoru), které již představili pro své smartphony vlastní GPU boostery. Hraní na telefonech se stává mezi uživateli stále populárnější a tak je pro výrobce telefonů důležitější než kdy dřív vylepšit GPU výkon.

První krok jihokorejská společnost v tomto směru udělala již v sprnu minulého roku, při představení Galaxy Note 9, kdy oznámila, že populární hra Fortnite vyjde exkluzivně pro tento telefon. Nyní Samsung výrazně vylepší výkon GPU ve svých zařízeních, aby nabídl optimální herní zážitek.

Technologický gigant si nyní podal žádost o ochrannou známku na software pro smartphony nazvaný Neuro Game Booster. Sám název vypovídá o tom, že Samsung chce nejspíš překonat společnost Huawei, která představila svůj GPU booster společně s EMUI 8.

Z popisu softwaru se nedozvídáme, jak tato technologie bude fungovat, ale je jisté, že Samsung, stejně jako Huawei, použije k navýšení výkonu umělou inteligenci vlastního nového procesoru Exynosu 9820. Zatím také nevíme, zda bude GPU boostter fungovat pouze s vlastním čipsetem nebo zda bude dostupný také pro procesory Snapdragon 855, jejichž součásti je grafický procesor Adreno. Je však velmi pravděpodobné, že Samsung představí tuto novinku společně se svými novými telefony Galaxy S10.

samsung exynos 9820

Dnes nejčtenější

.