Zavřít reklamu

V uplynulých týdnech jsme si mohli přečíst informace, že letošní generace vlajkových lodí Samsungu nebudou mít rychlejší nabíjení než jejich předchůdci. Podle posledního úniku tomu ale bude právě naopak.

Současné modely řady Galaxy S disponují technologií QuickCharge 2.0 společnosti Qualcomm, kterou Samsung pojmenoval rychlé adaptivní nabíjení. Nenechte se však zmást názvem, rychlé nabíjení nemusí být zase tak rychlé. Technologie totiž umožňuje zařízení nabíjet pouze výkonem 15 W, což pro spoustu lidí nemusí být dostatečný výkon, obzvlášť v době zuřícího konkurenčního boje výrobců telefonů. Například Huawei pro svůj loňský Mate 20 Pro odhalil 40W nabíjení,  OnePlus pro OnePlus 6T 30W nabíjení a společnost Oppo vám se svou technologií dovolí nabíjet telefon až výkonem 50 W. Je tedy nasnadě aby se Samsung v této oblasti také ukázal a předvedl, že se nebojí inovovat ani v oblasti baterií.

Jak úniky o chystaných telefonech jihokorejské společnosti přibývaly, dozvěděli jsme se, že by modely Galaxy S10 mohly podporovat nabíjení s výkonem více než 20 W. Spekulovalo se také o využití grafénových baterií, které by snížily dobu nabíjení a také přehřívaní. Pozdější zprávy už tak pozitivní nebyly a uváděly, že nové vlajkové lodě budou nabíjet maximálně 15W nabíječky. Podle posledních informací by ale Galaxy S10 měl podporovat nabíjení výkonem 22,5 W. Nejspíš v tom však bude háček, podobně jako u iPhonů Applu. Ty sice podporují rychlonabíjení, je však třeba dokoupit odpovídající nabíječku.

Je vidět, že informace ohledně rychlosti nabíjení nových Samsungů se liší. Jedno je však jisté, pokud Samsung opravdu pracuje na nové technologii pro baterie svých telefonů, počká si, než si bude jistý, že technologii stoprocentně vychytal. Společnost si totiž nemůže dovolit další selhání po fiasku s Notem 7.

Galaxy S8 fast charging
Galaxy S8 fast charging

Související články

Dnes nejčtenější

.