Zavřít reklamu

Jak již přímo od Samsungu dlouho víme, telefony této společnosti nebudou mít výřez v displeji jako takový. Místo něj najdeme na displeji pouze otvor pro selfie fotoaparát. Tento typ displeje dostal název Infinity-O.  Jak vypadá telefon vyrobený tímto způsobem nám Samsung již ukázal u modelu Galaxy A8s. Společně s tímto modelem nám předvedl i jeden rychlý způsob, jak spustit přední kameru. Nyní přichází informace od známého „leakera“ Ice universe, že by tuto vychytávku mohla dostat i nadcházející vlajková loď jihokorejského giganta – Galaxy S10.

Galaxy A8S swipe to selfie

O co se konkrétně jedná? Kolem předního fotoaparátu se nachází malý rámeček s „mrtvými pixely“, které ale očividně reagují na dotyk. Pokud potáhneme prstem směrem od fotoaparátu, dostaneme se snadno a rychle k fotografování přední kamerou. Názornou ukázku můžete shlédnou na videu níže.

Jedná se rozhodně o zajímavou funkci, otázkou však je, kdo bude chtít mít zašpiněný přední fotoaparát tak, jako tomu bylo u Galaxy S8 a S9 v případě toho zadního, vedle kterého byla umístěna čtečka otisků prstů. Další nevýhodou by mohl být fakt, že pro využití této funkce, budete muset použít druhou ruku, protože palcem pravděpodobně k otvoru v displeji nedosáhnete. Pokud by se tato funkce u nových Samsungů opravdu objevila, osobně bych  upřednostňoval spíše „starý způsob“ spouštění fotoaparátu, tedy dvojitý stisk „power on/off“ tlačítka a pak „svajpnout“ nahoru nebo dolů po displeji.

Na to, zda Samsung opravdu implementuje do nových telefonů řady Galaxy S tuto vychytávku, si budeme muset počkat do 20. února, kdy společnost ukáže světu své vlajkové lodě pro tento rok.

Galaxy A8S swipe to selfie

 

Související články

Dnes nejčtenější

.