Zavřít reklamu

Letošní rok by měl být na vlajkové lodě od jihokorejského Samsungu skutečně bohatý. Zatímco v minulosti jsme byli zvyklí “jen” na dvojici modelů z řady Galaxy S a jeden Galaxy Note, letos by Samsung jen u řady Galaxy S uvést dvojnásobný počet smartphonů. Zatímco o třech standardních verzích – Galaxy 10E, S10 a S10+ – toho již víme poměrně dost, o prémiovém Galaxy S10 X je toho známo o poznání méně. S pár novými informacemi ale nyní přispěchal portál SamMobile. 

Samsung Galaxy S10 X by se měl od svých bratříčků odlišovat především podporou 5G sítí, které by měly být v následujících měsících a letech ve světě na vzestupu. Krom toho má ale nabídnout 6,7” displej, 5000 mAh baterii, čtyři zadní fotoaparáty a podle SamMobile i velmi slušné úložiště už v základní verzi. Zatímco v minulosti jsme byli zvyklí na základní úložiště ve velikosti 64 GB či 128 GB, Galaxy S10 X by měl dostat minimálně 256 GB. Počítá se ale i s modely s 512 GB a 1 TB úložištěm, to vše navíc jak je již u Samsungu zvykem s možností rozšíření o paměťové karty. 

Rendery modelu Galaxy S10 X k dispozici nejsou. Prohlédnout si ale můžete alespoň rendery modelu Galaxy S10+:

V tuto chvíli není zcela jasné, kde všude bude Samsung svůj prémiový smartphone prodávat. Převládá však názor, že alespoň ze začátku to budou jen vybrané trhy, mezi kterými nalezneme USA či Jižní Koreu. Do dalších zemí by se mohla novinka rozšiřovat v závislosti na to, jak rychle budou přijímat 5G. Prodej tohoto modelu by totiž bez podpory jeho největší novinky neměl zřejmě příliš smysl. 

Samsung Galaxy S10 concept triple camera FB

Související články

Dnes nejčtenější

.