Zavřít reklamu

Jedním z největších vylepšení, které se u chystaným smartphonů Galaxy S10 z dílny jihokorejského giganta objeví, je bezesporu čtečka otisků prstů implementovaná přímo do displeje. Díky tomu se tak snad již nadobro rozloučíme se čtečkou na zádech, která je podle mnohých zohyzďovala. Zdánlivě skvělé vylepšení má však i jednu nevýhodu, která vás příliš nepotěší. 

Vybraní výrobci příslušenství dostali od Samsungu testovací modely jeho Galaxy S10 s předstihem, aby na něj mohli vyrobit kompatibilní příslušenství a to prodávat prakticky od jeho startu. Jeden z nich, konkrétně Armadillotek, však do světa vypustil, že si při testování svých ochranných skel na novinkách všiml, že přes ně mizerně funguje právě čtečka otisků prstů. Pokud tedy jste u svých smartphonů zvyklí využívat tvrzená skla a chránit tak jejich displeje od škrábanců, vězte, že u Galaxy S10 byste se mohli potýkat s nepříjemnými problémy. 

V tuto chvíli samozřejmě nejde se stoprocentní jistotou říci, zda se bude problém týkat všech ochranných skel či jen určitých typů. Pokud by ale skla kvalitu čtečky skutečně snižovala, ale vy byste bez něj telefon nechtěli, nezbylo by vám nic jiného, než sáhnout po nejlevnějším modelu, kterým má být Galaxy S10E. To totiž nabídne čtečku otisků zabudovanou v boku telefonu. 

Vivo in-screen fingerprint scanner FB

Dnes nejčtenější

.