Zavřít reklamu

Jednou z nejočekávanějších novinek chystaných prémiových smartphonů Galaxy S10 je bezpochyby čtečka otisků prstů implementovaná přímo do displeje. Díky té se tak Jihokorejcům po letech podaří odstranit snímač otisků ze zad, čímž jejich design značně vylepší. Pokud si však myslíte, že je toto vylepšení určeno na dlouhé roky pouze pro prémiovou třídu, jste na omylu. 

Podle zpráv asijského portálu ET News se chystá letos Samsung vydat hned devět nových modelů řady Galaxy A, která se dá svou výbavou označit za jakýsi zlatý střed. Její “renomé” by se však mohlo po letošku solidně zvýšit, jelikož se u ní údajně Samsung chystá využít jak displeje s otvory, tak dokonce i čtečky integrované přímo do displejů. 

V tuto chvíli není zcela jasné, jaký typ čtečky by mohl Samsung u těchto modelů nasadit, avšak vzhledem ke snaze stlačit cenu telefonu co nejníže sáhne spíše po levnější, optické variantě. Ta by však měla být jen mírně horší a pomalejší, takže se není třeba obávat její špatné funkčnosti v porovnání se čtečkou ultrazvukovou. 

V tuto chvíli není jasné, kdy přesně bychom se mohli novinek z řady Galaxy A dočkat, jelikžo Samsung údajně ještě dokončuje vývoj některých potřebných komponent. Jako nejpravděpodobnější se však zdá druhé či třetí čtvrtletí. Snad nás tedy novinky nezklamou. 

Vivo in-screen fingerprint scanner FB

Související články

Dnes nejčtenější

.