Zavřít reklamu

Google na konci minulého roku představil vskutku zajímavou funkci pro focení za zhoršených světelných podmínek zvanou Night Sight. Nejedná se sice o první takovou funkci na trhu, ale je při nejmenším nejpoužitelnější a nejznámější. V této chvíli se zdá, že Samsung pracuje na své zcela vlastní verzi zvané Bright Night.

Night Sight je funkce vytvořená Googlem a používaná na telefonech Pixel, která sklidila velmi dobré hodnocení od uživatelů. Umožňuje pořizovat velmi kvalitní snímky i za zhoršených světelných podmínek. Vše řídí inteligentní software spolupracující s čočkou fotoaparátu, který vyhodnocuje světelnost na snímku a upravuje ji pro oku lahodící výsledek.

Samsung sice každoročně pracuje na zlepšení světelnosti jejich čoček a je bez pochyb na velmi dobré cestě, na Night Shift ale ještě ztrácí.

Night Sight

Zmínka o Bright Night byla nalezena ve zdrojovém kódu Beta verze Android Pie pro Samsung. Zatím není známé, jak bude vypadat uživatelské rozhraní a zda Samsung k funkci přidá něco svého, nebo jestli si jen předělá již existující verzi od společnosti Google. Ze zdrojového kódu je ale patrné, že telefon pořídí více snímků najednou a následně je spojí do jednoho ostřejšího.

Pokud zastáváte názor, že nejlepší fotoaparát je ten, co nosíme u sebe a rádi fotografujete na svůj telefon, určitě si nenechte ujít představení nového Samsungu Galaxy S10 které by se mělo konat na přelomu února a března 2019.

pixel_night_sight_1

Související články

Dnes nejčtenější

.