Zavřít reklamu

Začátek letošního roku mají všichni fanoušci Samsungu ve svých kalendářích zakroužkovaný červeně. Nejenže se dočkáme představení nových vlajkových lodí, ale i vypuštění nového operačního systému Android 9 Pie, který již Jihokorejci pěkných pár měsíců testují. Zatímco však konkurenční smartphony se již dočkaly, valná většina zařízení od Samsungu stále čeká. Výjimkou jsou jen loňské vlajkové lodě Galaxy S9 a S9+, pro které vypustili Jihokorejci update poměrně nečekaně během Vánoc. Na která zařízení však nový Android 9 Pie vlastně dorazí?

Takto prostředí Androidu 9 Pie vypadá:

Přesně na tuto otázku odpověděl samotný Samsung skrze aplikaci Samsung Members. V té lze nyní nalézt kompletní seznam zařízení, na která update dorazí, spolu s měsíci, ve kterých by měla aktualizace dorazit. Ty jsou však spíše orientační, jelikož vypouštění softwaru na modely Galaxy S9 odstartovalo jak již bylo zmíněno na konci prosince, ale v seznamu je uveden leden 2019. Po modelech Galaxy S9 a Note9 přijdou na řadu “osmičkové” modely a to v únoru a březnu, následovat pak bude tablet Galaxy Tab S4 a řada Galaxy A. Na kompletní seznam můžete mrknout ve screenu pod tímto odstavcem.

aktualizace-samsung-galaxy-android-9-pie

Jak můžete sami vidět, Samsung s rozšiřováním updatu příliš spěchat nebude a na starší zařízení dorazí až ke konci letošního roku. Navíc je potřeba brát v potaz fakt, že je update v každé zemi uvolňován v jiném termínu, takže je možné, že si budeme muset počkat o pár dní či týdnů déle než například u našich sousedů v Německu. 

how_to_install_android_9_pie_1600_thumb800

Dnes nejčtenější

.