Zavřít reklamu

Německý úřad pro kybernetickou bezpečnost uvedl, že tvrzení, že by společnost Huawei špehovala své zákazníky nejsou podložena žádnými důkazy a vyzval k obezřetnosti před případným bojkotem čínského telekomunikačního obra. “Pro tak závažná rozhodnutí, jako je zákaz, potřebujete důkazy,” řekl Arne Schoenbohm, ředitel Německého federálního úřadu pro informační bezpečnost (BSI) týdeníku Der Speigel. Společnost Huawei čelí obviněním, že je napojená na čínské tajné služby a státy jako Spojené státy americké, Austrálie a Nový Zéland již společnost vyčlenili z účasti na výstavbě 5G sítí. Podle Der Spiegel, Spojené státy americké nabádají další státy,  mezi nimi i Německo, aby udělaly totéž.

Důkazy nejsou

V březnu řekl Arne Schenbohm telekomunikační společnosti Telekom, že “v současné době neexistují žádná průkazná zjištění”, která by potvrdila varování amerických tajných služeb týkajících se společnosti Huawei. Hlavní mobilní operátoři v Německu, Vodafone, Telekom a Telefónica všichni používají vybavení společnosti Huawei ve svých sítích. BSI testoval zařízení společnosti Huawei a navštívil bezpečnostní laboratoř společnosti v Bonnu a Arne Schoenbohm říká, že není žádný důkaz že by společnost používala své výrobky k získávání citlivých informací.

Huawei take tato obvinění odmítá. “Nikdy a nikde jsme nebyli požádání, abychom instalovali backdoor určené k získávání citlivých informací. Neexistuje žádný zákon, který by nás k tomu nutil, nikdy jsme to nedělali a dělat to nebudeme,” řekl mluvčí společnosti.

Huawei je druhým největším výrobce smartphonů na světě a bezpečnostní agentury tvrdí, že přítomnost společnosti na západních představuje bezpečnostní hrozbu. Japonsko, v návaznosti na rozhovory se Spojenými státy, minulý oznámilo, že zastavuje vládní nákupy vybavení od společnosti Huawei. Velká Británie je jedinou zemí ze států Five Eyes, která I nadále umožňuje přítomnost Huawei vybavení ve svých 5G sítích. Společnost Huawei se po setkání s Centrem pro kybernetickou bezpečnost, které se uskutečnilo minulý týden, zavázala, že udělá určitá technická vylepšení a aby tak použití jejích výrobků nebylo zakázáno.

huawei-company
Témata: , , ,

Dnes nejčtenější

.