Zavřít reklamu

Prosazení se na čínském trhu je pro valnou většinu technologických společností veledůležité a případný neúspěch je zpravidla z pohledu zisků skutečně bolí. Konkurence na tomto trhu je však čím dál kvalitnější, což způsobuje problémy i jinak celosvětově výrobcům. Skvělým případem je i jihokorejský Samsung. 

Samsung je sice celosvětovou jedničkou mezi výrobci smartphonů a jeho prodeje jsou pořád výrazně vyšší než veškeré konkurence, na čínském trhu se mu však absolutně nedaří. Tamní výrobci v čele s Huawei či Xiaomi totiž dokáží vyrábět hardwarově velmi zajímavé smartphony za vynikající ceny, na které mnozí obyvatelé Číny slyší. Tito výrobci se však nebojí ani výroby vlajkových lodí, které snesou v mnoha ohledech srovnání právě s modely od Samsungu či Applu, ale jsou zpravidla levnější. I kvůli tomu má tak Samsung na čínském trhu mizivý 1% podíl, který si dle agnetury Reuters vyžádal svou první velkou daň – konkrétně uzavření jedné z továren. 

Podle dostupných informací si “černého Petra” vytáhla továrna v Tchien-ťinu, ve které pracovalo kolem 2500 zaměstnanců. Tato továrna chrlila ročně na 36 milionů smartphonů, které však ve výsledku neměly v zemi odbyt a jejich výroba tak byla zbytečná. Jihokorejci se jí proto rozhodli uzavřít a v Číně se spoléhat na svou druhou továrnu, která zvládá ročně vyrobit zhruba dvojnásobný počet smartphonů vyráběných v Tchien-ťinu. 

samsung-building-silicon-valley FB
samsung-building-silicon-valley FB

Související články

Dnes nejčtenější

.