Zavřít reklamu

Ačkoliv nám Samsung prototyp svého prvního ohebného smartphonu ukázal již minulý týden, na jeho finální podobu si budeme muset počkat minimálně do prvních měsíců příštího roku. Jihokorejský gigant se totiž nechal při své prezentaci na pódiu v San Franciscu slyšet, že chystaný design ještě odhalovat nechce a nynější podoba smartphonu není ani zdaleka konečná. Některé úniky informací z minulých týdnů však finální podobu modelu Galaxy F, jak by měl ohebný smartphone jihokorejský gigant nazvat, alespoň částečně prozrazují. Díky nim pak mohou následně vznikat různé koncepty, které nám vzhled tohoto revolučního modelu nastíní. A právě jeden takový koncept přinášíme i dnes.

Jak můžete sami v galerii nad tímto odstavcem vidět, Galaxy F by měl být skutečný krasavec. Jak kolem velkého vnitřního displeje, tak i kolem menšího vnějšího bychom se měli dočkat poměrně úzkých rámečků, do kterých Samsung ukryje veškeré potřebné senzory. Telefon bude pravděpodobně vyroben z kovu a bude uprostřed rozděleno speciálním ohebným kloubem, který bude pravděpodobně spíše plastový. Záda smartphonu pak ozdobí duální fotoaparát s přisvětlovací diodou. Za zmínku ale rozhodně stojí i zachovaný 3,5mm jack konektor, o jehož odstarnění Samsung u svých budoucích vlajkových lodí podle dostupných informací uvažuje. Galaxy F však v tomto ohledu ještě z řady nejspíš nevybočí.

Samsung má se svým ohebným smartphonem velké plány. Podle jeho šéfa mobilní divize D J Koha plánuje v následujících měsících vyrobit zhruba milion jednotek smartphonu a pokud se jejich prodeje ukáží jako dobré, nebude mít problém ani s případným dovyrobením dalších kusů. Jelikož je však v tuto chvíli nejasné, jak bude na novinku reagovat trh, nechce se Samsung pouštět do megalomanské výroby hned ze začátku.

Samsung Galaxy F concept FB
Samsung Galaxy F concept FB

Dnes nejčtenější

.