Zavřít reklamu

Není to jen model Galaxy S10, který by mohl v příštím roce přinést na trh se smartphony revoluční prvky. V kuloárech se totiž začíná čím dál více šuškat i o chystaném Galaxy Note10, který by měl též nabídnout velmi zajímavá vylepšení. Krom odstranění 3,5 mm jack konektoru či úpravy designu bychom se u něj totiž měli dočkat i nasazení nového typu baterie, který stávající lithium-iontové strčí vlastnostmi hravě do kapsy.

Možná si pamatujete na loňský podzim a naše články o přípravách nových grafénových baterií, které potvrzovaly patenty Samsungu. Právě tyto baterie jsou nyní podle jednoho z průmyslových zdrojů téměř připraveny k použití a nasazeny mají být už v příštím roce, přičemž nejžhavějším kandidátem je právě Galaxy Note10.

A čím se vlastně tyto baterie mohou chlubit? Krom vyšší kapacity zajišťující delší výdrž především výrazně rychlejší schopností nabíjení, které by mělo být až pětkrát rychlejší než u klasických lithium-iontových baterií. V praxi by to tedy znamenalo, že zatímco lithium-iontovou baterií nabijete z 0 na 100 % za hodinu, grafénovou baterii byste měli zvládnout nabít jen za 12 minut. I přes daleko rychlejší nabíjení je ale grafénová baterie daleko odolnější co se týče ztráty kapacity. Díky tomu by tak mohla být v budoucnu výměna baterie ve smartphonu spíše velmi výjimečnou opravou. 

Další kladná vlastnost je její bezpečnost. Grafénové baterie jsou totiž údajně neschopny vzplanout či explodovat. Díky tomu by se tak Samsung nemusel obávat problému, se kterým se musel potýkat u modelu Note7 a který tuto řadu téměř usmrtil. Představení Galaxy Note10 je však ještě poměrně daleko a na detailnější informace o tomto modelu si budeme muset počkat do následujících týdnů. Pokud se ale grafénu skutečně dočkáme, bude to znamenat slušnou bateriovou revoluci. 

Samsung Galaxy Note9 battery
Ifixit
Samsung Galaxy Note9 battery

 

Dnes nejčtenější

.