Zavřít reklamu

Jen těžko byste hledali v nynější nabídce Samsungu smartphone, který toho nabízí víc než nedávno představený Galaxy Note 9. Ani dokonalost v mnoha směrech mu však nezaručuje, že bude v prodejích excelovat. Minimálně v Jižní Koreji tomu totiž tak úplně není. 

Podle zpráv z domoviny Samsungu se podařil v Jižní Koreji před pár dny konečně prodat jeden milion jednotek Galaxy Note 9. Nový phablet tak v prodejní rychlosti překonal model Galaxy S9, avšak je podle zpráv prodáván pomaleji než Note 8 v loňském roce. Kdybychom se pak chtěli na prodeje podívat v řeči čísel, zjistili bychom, že zatímco modelu Note 9 stačilo na prodání milionu kusů 54 dní, modely Galaxy S9 potřebovaly zhruba 60 dní. Co se pak týče loňského Galaxy Note 8, milion kusů se podařilo v Jižní Koreji prodat za velmi slušných 48 dní. 

Pomalejším prodejům letošní verze Note se však nemůžeme příliš divit. Loňský Galaxy Note 8 totiž přišel jako odpověď na skandál s Galaxy Note 7, který modelovou řadu Note téměř pohřbil. Samsungu se však podařil husarský kousek a Note 8 dotáhl téměř k dokonalosti, kterou chtěli zákaznicí zkrátka a jednoduše vyzkoušet. Letošní model pak jen vylepšuje některé prvky loňského modelu, což z něj dělá pro majitele Note 8 poměrně neatraktivní kousek. 

Nechme se překvapit, jak se Samsungu bude dařit v prodejích jeho vlajkových lodí i na jiných trzích. Oznámení finančních výsledků za třetí čtvrtletí se totiž kvapem blíží a pár detailů o svých produktech nám v rámci něj Samsung určitě prozradí. 

Samsung-Galaxy-Note9-vs-Note8 FB
Samsung-Galaxy-Note9-vs-Note8 FB

Dnes nejčtenější

.