Zavřít reklamu

Už koncem srpna na veletrhu IFA 2018 v Berlíně představil Samsung své nové QLED televizory pro letošní a nadcházející rok. Pozornost na sebe upoutaly především nejvyšší modely, jež nabízejí 8K rozlišení. Ty se nyní dostávají do prodeje, přičemž budou už za pár dnů dostupné i na pultech tuzemských obchodů. Jistou překážkou však bude pro mnohé cena, která se v případě vrcholného modelu vyšplhala až ke 400 000 korun.

Nové Samsung QLED televizory s 8K rozlišením budou dostupné hned ve třech různých variantách, které se liší zejména uhlopříčkou, avšak i dalšími specifikacemi. Nejvyšší model nabídne uhlopříčku 85″ (215 cm) a cenu 389 990 Kč. Střední varianta se pak pyšní 75palcovým (189 cm) panelem za citelně nižší cenu 179 990 Kč. A na závěr nejnižší model s uhlopříčkou 65 palců (163 cm)  vyjde na 129 990 Kč. Nové QLED TV budou dostupné od 22. října u vybraných prodejců, mezi které se řadí například i Alza.cz.

Televizor Samsung QLED 8K je součástí dlouhodobé vize Samsungu, jehož cílem je zaměřit se na 8K rozlišení (7680 x 4320) jako na nejdetailnější a nejvěrnější obraz, jaký je na trhu k dispozici. 8K technologie umožňuje televizoru využít čtyřikrát více pixelů než televizory s rozlišením 4K UHD TV a šestnáctkrát více pixelů než televizory s rozlišením Full HD.

Procesor s umělou inteligencí

K reprodukci obrazu v kvalitě 8K je Samsung Q900R vybaven zcela novým procesorem Quantum Processor 8Ks využitím umělé inteligence (AI). V prvním kroku televizor analyzuje zdrojový obsah a pro následný přepočet do 8K rozlišení ho porovnává s dynamickou knihovnou vzorů, tvarů a barev. Následně použije algoritmus, který nejlépe odpovídá danému obsahu, a provede finální reprodukci obrazu do plného rozlišení 8K.

Ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, Quantum Processor 8K rozpozná a převzorkuje jakýkoliv obsah do rozlišení 8K.

Obrazová kvalita

Kromě toho má Q900R přímé zadní podsvícení Direct Full Array Elite pro zvýšení kontrastu a dokonalé černé barvy. Žádný detail nezůstane skrytý díky nejvyšší úrovni dynamického jasu HDR10+  4000 Nit na trhu. 100% objem barev je naopak zárukou přesného zobrazení barev při jakékoliv úrovni jasu.

Televizor například rozpozná a analyzuje celou řadu připojených zábavních zařízení, jako jsou audio zařízení připojená přes optický kabel s dálkovým ovladačem One Remote, a pak automaticky přepne zdroj obrazu a audio výstup pro optimální zážitek ze sledování. Stylové funkce jako režim Ambient byly vylepšeny tak, aby televizor hladce splynul s okolním prostorem, a v době, kdy nesledujete televizní vysílání, tak zobrazují překrásné fotografie nebo jednoduše „zmizí“. Kabel One Invisible Connection, který se dodává standardně v délce 5 m, zahrnuje optické i napájecí vedení, a dává tak uživatelům větší svobodu při rozhodování o tom, kam a jak televizor umístit. Inteligentní vylepšení, například aplikace SmartThings, usnadňují uživatelům život a rozšiřují schopnosti televizoru Q900R, pokud jde o přístup k informacím, a Universal Guide poskytuje personalizovaná doporučení pro snadné vyhledání živě přenášeného nebo OTT obsahu v televizoru.

Samsung QLED 8K TV
Samsung QLED 8K TV

Dnes nejčtenější

.