Samsung začíná v Česku prodávat QLED televize s 8K rozlišením. Cena se vyšplhala až ke 400 tisícům

|
Kategorie:TV & Audio
Diskuze

Už koncem srpna na veletrhu IFA 2018 v Berlíně představil Samsung své nové QLED televizory pro letošní a nadcházející rok. Pozornost na sebe upoutaly především nejvyšší modely, jež nabízejí 8K rozlišení. Ty se nyní dostávají do prodeje, přičemž budou už za pár dnů dostupné i na pultech tuzemských obchodů. Jistou překážkou však bude pro mnohé cena, která se v případě vrcholného modelu vyšplhala až ke 400 000 korun.

Nové Samsung QLED televizory s 8K rozlišením budou dostupné hned ve třech různých variantách, které se liší zejména uhlopříčkou, avšak i dalšími specifikacemi. Nejvyšší model nabídne uhlopříčku 85″ (215 cm) a cenu 389 990 Kč. Střední varianta se pak pyšní 75palcovým (189 cm) panelem za citelně nižší cenu 179 990 Kč. A na závěr nejnižší model s uhlopříčkou 65 palců (163 cm)  vyjde na 129 990 Kč. Nové QLED TV budou dostupné od 22. října u vybraných prodejců, mezi které se řadí například i Alza.cz.

Televizor Samsung QLED 8K je součástí dlouhodobé vize Samsungu, jehož cílem je zaměřit se na 8K rozlišení (7680 x 4320) jako na nejdetailnější a nejvěrnější obraz, jaký je na trhu k dispozici. 8K technologie umožňuje televizoru využít čtyřikrát více pixelů než televizory s rozlišením 4K UHD TV a šestnáctkrát více pixelů než televizory s rozlišením Full HD.

Procesor s umělou inteligencí

K reprodukci obrazu v kvalitě 8K je Samsung Q900R vybaven zcela novým procesorem Quantum Processor 8Ks využitím umělé inteligence (AI). V prvním kroku televizor analyzuje zdrojový obsah a pro následný přepočet do 8K rozlišení ho porovnává s dynamickou knihovnou vzorů, tvarů a barev. Následně použije algoritmus, který nejlépe odpovídá danému obsahu, a provede finální reprodukci obrazu do plného rozlišení 8K.

Ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, Quantum Processor 8K rozpozná a převzorkuje jakýkoliv obsah do rozlišení 8K.

Obrazová kvalita

Kromě toho má Q900R přímé zadní podsvícení Direct Full Array Elite pro zvýšení kontrastu a dokonalé černé barvy. Žádný detail nezůstane skrytý díky nejvyšší úrovni dynamického jasu HDR10+  4000 Nit na trhu. 100% objem barev je naopak zárukou přesného zobrazení barev při jakékoliv úrovni jasu.

Televizor například rozpozná a analyzuje celou řadu připojených zábavních zařízení, jako jsou audio zařízení připojená přes optický kabel s dálkovým ovladačem One Remote, a pak automaticky přepne zdroj obrazu a audio výstup pro optimální zážitek ze sledování. Stylové funkce jako režim Ambient byly vylepšeny tak, aby televizor hladce splynul s okolním prostorem, a v době, kdy nesledujete televizní vysílání, tak zobrazují překrásné fotografie nebo jednoduše „zmizí“. Kabel One Invisible Connection, který se dodává standardně v délce 5 m, zahrnuje optické i napájecí vedení, a dává tak uživatelům větší svobodu při rozhodování o tom, kam a jak televizor umístit. Inteligentní vylepšení, například aplikace SmartThings, usnadňují uživatelům život a rozšiřují schopnosti televizoru Q900R, pokud jde o přístup k informacím, a Universal Guide poskytuje personalizovaná doporučení pro snadné vyhledání živě přenášeného nebo OTT obsahu v televizoru.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Samsung Smart TV Kuki FB
Ke každé Samsung Smart TV nyní dostanete internetovou televizi Kuki se 60 kanály na 2 měsíce zdarma
Samsung TV FB
CIA vytvořila nástroj, díky kterému vás může špehovat a ovládat váš Samsung televizor
QLED
Samsung QLED televizory získaly jako první označení „100% objem barev“
Harman
Potvrzeno: Samsung odkupuje společnost Harman za nemalých 8 miliard dolarů
ps4-hrdware-large18-2
Sony ukončí podporu Playstation Now cloudu pro Smart TV od Samsungu
Samsung-Smart-Tv
Facebook oznámil video aplikaci pro Samsung Smart TV
Lee Jae-yong
Dědic a místopředseda Samsungu, Lee Jae-yong, bude znovu obžalován
mars-crazybaby-speaker
Je tu další vnášející se reproduktor, nabízí skvělý, opravdu skvělý zvuk
31308934854_10423218d1_o-720×478
Level Box Slim: Seznamte se s novým kompaktním reproduktorem od Samsungu
Samsung
Samsung připravuje nechytřejší televizor v historii
Q-Studio-Stand
Samsung vstupuje do nové éry domácí zábavy s televizory řady QLED
UBD-M9500-04
CES: Přehrávač UHD Blu-Ray, který korunuje dokonalý zážitek z domácí zábavy
MS750-(4)
CES: Nový soundbar nabízí neuvěřitelně kvalitní zvuk, aniž by v místnosti zabíral zbytečně mnoho místa
H7-Charcoal
Bezdrátový reproduktor H7 podporuje 32 bitový zvuk v UHQ kvalitě a nabízí stylový design
Samsung
CES: Samsung představil UHQ 32-bitovou audio technologii, která přináší vysoce kvalitní zvuk
Samsung
Samsung se na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES chystá zvýšit laťku kvality audio zařízení
fallout
CNN chtělo ukázat světu, jak hackují Rusové, použili ale screenshot z Fallout 4
The-Grand-Tour
Amazon Prime Video a The Grand Tour míří do dalších 200 zemí světa