Zavřít reklamu

Že kompaktním telefonům s menšími displeji odzvonilo je při pohledu na dnešní nabídku poměrně jasné. Pokud však stále tajně doufáte, že se tento trend brzy změní a výrobci smartphonů začnou opět vsázet na menší kompaktnější smartphony, které není problém ovládat jednou rukou, jste na omylu. Minimálně Samsung se totiž na tuto cestu u svých vlajkových lodí pro příští rok určitě nevydá. 

Na světlo světa se dnes dostaly velmi zajímavé informace, které prozrazují velikost displeje chystaného phabletu Galaxy Note10. Ten se již v minulosti vždy pyšnil skutečně velkými displeji a příští rok nebude výjimkou. Jihokorejský gigant u něj totiž chce údajně nasadit obří 6,66” OLED panel, kterým by strčil do kapsy i nedávno představený iPhone XS Max s jeho 6,5”. Nová generace phabletu by zároveň letošní model přerostla o úctyhodného 0,26”. I přes obří displej bychom se ale zvětšování těla telefonu dočkat nemuseli. Samsung by totiž mohl jen výrazně zúžit horní a spodní rámečky displeje, čímž by ušetřil spoustu místa. 

Dočkáme se po dvou letech konečně větší změny designu?:

Novinek bude daleko více

Krom větší úhlopříčky displeje bychom se měli u chystaného phabletu dočkat i odstranění 3,5 mm jack konektoru. Zaříznutí klasických drátových sluchátek se však přesto obávat nemusíte. Podle dostupných informací se totiž chystá Samsung přibalovat do krabiček speciální redukci USB-C/3,5 mm jack, díky které si svá oblíbená drátová sluchátka k telefonu bez problému zapojíte. I s ním bychom se ale mohli v následujících několika letech rozloučit. 

V tuto chvíli nemůžeme samozřejmě s jistotou říci, zda jsou dnešní informace reálné či nikoliv. Pokud by se ale Samsungu skutečně podařily odstranit rámečky displeje a tím tak vytvořit telefon, jehož celou přední stranu bude tvořit jedna obrovská obrazovka, zlobit se určitě nebudeme. Zda tomu tak ale skutečně bude ukáže až čas. 

Galaxy-Note-9-camera-FB

Dnes nejčtenější

.