Zavřít reklamu

Pamatujete si, jaký poprask vznikl ve světě po kontroverzním odstranění 3,5 mm jack konektoru z jeho iPhonů 7 a 7 Plus? Vsadím se, že určitě ano. Krok, za který sklidil ostrou kritiku a který mnohým jeho zákazníků nedá spát ani nyní se však podle čerstvých informací chystá napodobit i Samsung. 

Pokud čekáte, že Samsung jack odstraní nejprve ze nějakého smartphonu střední třídy, aby otestoval reakce zákazníků, jste na omylu. Podle nových zpráv korejského portálu ETNews je totiž jihokorejský gigant rozhodnutý jack odstranit z modelu Galaxy Note 10, který by se měl světu představit příští rok v létě. Od této chvíle by pak měly být všechny budoucí vlajkové lodě už bez klasického konektoru. 

Dočkáme se adaptéru

Uživatelé, kteří jsou na 3,5 mm Jack konektor zvyklí, však přesto zoufat nemusí. Po vzoru Applu by totiž měl i Samsung zprvu přibalovat k telefonům speciální redukci USB-C/ 3,5 mm Jack, přes kterou půjdou klasická drátová sluchátka připojit. Až si však uživatelé zvyknout více využívat sluchátka bezdrátová, je možné, že i tato redukce z balení zmizí. 

Zda je dnešní zpráva pravdivá či nikoliv si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Všechny zraky totiž nyní směřují spíše k chystanému Galaxy S10, který by se měl klasickým jackem ještě pochlubit. Zda se ale jedná o poslední vlajkovou loď s tímto řešením ukáže až čas. 

jack
jack

Související články

Dnes nejčtenější

.