Zavřít reklamu

Že Samsung chystá revoluci na trhu se smartphony uvedením prvotřídního skládacího modelu se proslýchá již mnoho měsíců. Zatímco však donedávna bylo toto téma spíše tabu a Samsung k němu spíše mlčel, před pár týdny potvrdil práce na smartphonu šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh. Ten navíc prozradil, že skládací smartphony by mohl být odhalen už letos v listopadu. Z tohoto termínu sice podle všech dostupných informací nakonec sejde, i tak by ale mohl být listopad velmi zajímavý. Na vývojářské konferenci Samsungu by totiž měli podle očekávání Jihokorejci pár novinek ohledně revolučního smartphonu prozradit a možná i ukázat prototyp. 

Přestože nás od konference Samsungu dělí ještě několik týdnů, už nyní vyplouvají na světlo světa specifikace, kterými by se mohla novinka pochlubit. Nejnovější zprávy například hovoří o 4,6” displeji při použití zařízení jakožto telefonu a o 7,3” displeji v rozloženém stavu jakožto tablet. Displej by neměl být chráněn sklem Gorilla Glas, ale transparentním polyimidem, který je flexibilní a zároveň odolný. 

Otazníky visí i nad cenou, která by však měla být podle mnohých spekulací poměrně vysoká. Jelikož se bude jednat o skutečnou revoluci, Samsung by se nemusel bát nasadit jí například i na 2 tisíce dolarů. Očekává se také to, že smartphony dorazí jen v omezeném množství, což by z nich mohlo udělat žhavé zboží zejména pro sběratele techniky či zkrátka milovníky podobných high-end vymožeností. Zda tomu tak ale skutečně bude si budeme muset ještě pár měsíců počkat. 

Samasung foldable smartphone FB
Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.