Zavřít reklamu

Samsung pracuje na protáhlém smartphonu, který nabídne poměr stran 19:9

Během osmnácti měsíců prošel trh se smartphony poměrně velkými změnami, tedy alespoň co se velikostí displejů týká. Výrobci smartphonů začali upouštět od tradičního poměru stran 16:9 a přešli na modernější displeje s horním výřezem a poměrem stran 19:9. I navzdory rostoucí popularitě těchto panelů jihokorejský gigant zůstal věrný svému Infinity displeji s ojedinělým poměrem 18,5:9. Ovšem ukázalo se, že i Samsung začal testovat zařízení jako jeho konkurenti.

Takto by mohl vypadat Galaxy S10 s výřezem po vzoru iPhonu X:

Samsung momentálně pracuje na modelu s označením SM-G405F se systémem Android 9 Pie. Podle benchmarkového testu by měl mít smartphone rozlišení 869×412 pixelů a poměr stran tedy 19:9. Momentálně se zdá uvedené rozlišení poměrně nízké, nicméně v benchmarkových testech se takové rozlišení používá běžně. Ve skutečnosti třeba i Galaxy S9, jenž se chlubí rozlišením 2960×1440 pixelů, byl testován s rozlišením 846×412 pixelů. Pokud bychom vzali stejný vzorec přepočtu rozlišení také u modelu SM-G405F, tak by měl mít ve skutečnosti 3040×1440 pixelů.

Prozatím však podrobnější informace o zařízení neznáme, a tak netušíme, o jaký smartphone by se mělo jednat. Samozřejmě je možné, že by to mohl být jeden ze zkušebních prototypů připravované vlajkové lodi Galaxy S10.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články