Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety se mluvilo o čtečkách otisků prstů integrovaných do displeje jako o sci-fi technologii z budoucnosti, dnes je náš pohled na tuto technologii zcela odlišný. Převážně čínští výrobci smartphonů už totiž se svými verzemi přišli a jak se zdá, mezi zákazníky díky nim slaví solidní úspěch. Není se tak čemu divit, že i největší technologické společnosti se chtějí po této cestě vydat a tuto inovativní technologii ve svých smartphonech nabídnout. Nejinak tomu bude i u Samsungu.

Obecně se očekává, že jihokorejský gigant vnukne čtečky otisků prstů do displeje chystané vlajkové lodi Galaxy S10, která však dorazí až na začátku příštího roku. Prvním smartphonem Samsungu s touto technologií by tak měl být dle nových informací model z nové řady Galaxy P – konkrétně Gapaxy P30 a P30+. 

Takto by mohl vypadat Galaxy S10:

Obě novinky by se měly objevit již brzy na trhu v Číně, na kterém se budou snažit bojovat proti tamní konkurenci, která právě čtečky otisků prstů v displejích již nabízí. Krom toho by měly modely zaujmout i poměrně nízkou cenou v kombinaci se slušným hardwarem, díky kterému budou pro čínské zákazníky lákavým zbožím. Kdy ale k jejich uvolnění dojde j v tuto chvíli nejasné. 

Krom modelů z řady P by se mohl čtečky v displeji ještě před Galaxy S10 dočkat i chystaný skládací smartphone, který by Samsung světu rád ukázal již do konce tohoto roku. Zda se tomu ale tak skutečně stane je v tuto chvíli nejasné.

Vivo in-screen fingerprint scanner FB

Dnes nejčtenější

.