Zavřít reklamu

Samsung NEXT, divize rizikového kapitálu, která se zaměřuje na investování do softwaru a služeb doplněných o hardware Samsungu, oznámila vytvoření fondu Q Fund. Prostřednictvím fondu by jihokorejský gigant investoval do AI startupů.

Podle tiskové zprávy se bude přes Q Fund investovat do oblastí jako učení v simulaci, porozumění scénám, intuitivní fyzika, programy programového učení, řízení robotů, interakce člověk – počítač a meta učení. Fond je zaměřen na nekonvenční přístupy k AI problémům, které jsou imunní vůči tradičním metodám. Před nedávnem fond investoval do společnosti Covariant.AI, která používá nové přístupy k tomu, aby se roboti učili nové a složité dovednosti.

Tým divize Samsung NEXT bude spolupracovat s mnoha předními výzkumníky v této oblasti, aby identifikovala správné příležitosti pro Q Fund. Vzhledem k tomu, že fond je zaměřen na další futuristické a složité výzvy v oblasti AI, příjmy nejsou hlavní prioritou.

„Za posledních deset let jsme sledovali, jak software přispívá světu. Teď je na řadě AI software. Spouštíme Q Fund na podporu nové generace AI startupů, kteří se chtějí dostat nad to, co dnes známe,“ uvedl Vincent Tang z divize Samsung NEXT.

robot-507811_1920

Dnes nejčtenější

.