Zavřít reklamu

Na osobní počítače pro jednoduchou práci, které jdou vytvořit z vlajkových lodí Samsungu, jsme si v posledních letech již zvykli. Pokud jste však chtěli osobní počítač vytvořit, museli jste k tomu využít speciální dock DeX, popřípadě novější DeX Pad. Ten ale nebude podle nejnovějších informací k chystanému Galaxy Note9 potřeba.

Podle zdrojů obeznámených s plány Samsungu, které citoval portál winfuture.de, nabídne Galaxy Note9 možnost vytvoření počítače jen pouhým připojením monitoru k jeho USB-C portu. Periférie pak k Note9 připojíte skrze Bluetooth, což bude též velmi jednoduché. Následně si už budete moci jen užívat práci na takto vytvořeném PC.

Takto vypadá DeX Pad:

Ačkoliv by bylo toto vylepšení vcelku zajímavé, přineslo by zřejmě hned několik nevýhod. Jednou z nich je například zahřívání smartphonu, kterému právě podložky DeX díky ventilátorům zabraňují. Pokud by ale telefon ležel na holém stole bez jakéhokoliv chlazení, mohl by vysokými teplotami trpět. Pokud byste navíc připojili monitor přes USB-C, odpadla by možnost telefon drátově nabíjet. Samozřejmě je ale možné, že Note9 nabídne i plnou podporu pro DeX, takže by takto vytvořený počítač sloužil jen v nouzových případech, kdy byste k němu neměli přístup.

Uvidíme, jak tedy Samsung tuto věc vyřešil a zda jsou dnešní zprávy pravdivé. Do představení Note9 však zbývá již jen několik málo dní, takže naše čekání příliš dlouho nepotrvá. Vyrazí nám tedy tímto telefonem Samsung dech, nebo naopak příliš nezaujme, jako tomu bylo u Galaxy S9?

Samsung Dex Pad FB

Dnes nejčtenější

.