Dodejte svému počítači druhý dech s revolučním řešením Intel Optane Memory

Komerční sdělení: Je váš počítač již staršího data a rychlostí zrovna neoplývá? Na vině bývá velmi často klasický pevný disk. Pokud se vám však nechce investovat nemalé peníze do jeho výměny, máme pro vás skutečně zajímavé řešení. Svůj počítač totiž můžete výrazně zrychlit i použitím něčeho daleko levnějšího. A co víc – zrychlení je vskutku výrazné.

Druhý dech svému stroji můžete dodat cachovací pamětí Intel Optane Memory s technologií 3D XPoint, která dokáže hotové zázraky. Za velmi příznivou cenu totiž dokáže váš pomalý HDD disk vybičovat až k rychlosti klasických SSD disků. Princip jejího fungování je přesto vcelku jednoduchý. Velmi zjednodušeně se dá říci, že Intel Optane Memory je rychlou vyrovnávací, nebo chcete-li cachovací, pamětí, která umožňuje ukládání nejpoužívanějších aplikací v počítači, díky čemuž lze celkově počítač výrazně zrychlit a to skutečně ve všech jeho zákoutích. Pokud je váš počítač osazený klasickým plotnovým diskem, můžete se při použití Intel Optane Memory těšit například na pětkrát rychlejší spuštění mailových klientů či webového prohlížeče, třikrát rychlejší vyhledávání souborů v systému. Milovníky her pak potěší výrazně rychlejší spouštění her, které se vám rozjedou zhruba o 65% rychleji než nyní.

Jak už jsme zmiňovali v úvodním odstavci, pořízení Intel Optane Memory vám může krom výrazného zrychlení počítače ušetřit i nemalé peníze. Představte si situaci, kdy vybíráte řekněme 1 TB disk do vašeho počítače. V případě klasického HDD vám vlasy hrůzou při pohledu na cenu vstávat určitě nebudou, u pohledu na cenovky u SSD disků se stejnou kapacitou by ale mohly. Jejich ceny jsou totiž řádově pětkrát vyšší, takže místo jednoho tisíce za HDD za ně zaplatíte klidně i více než pět tisíc korun. Právě použitím Intel Optane Memory se však této velké investici vyhnete. Pokud jí totiž HDD vylepšíte a dopřejete mu tak skutečně velkou vyrovnávací paměť s možností umístit do ní ty nejvytěžovanější aplikace, dostanete se skutečně téměř na výkon SSD. Samozřejmě, zcela stejných výkonů nedosáhnete, výrazné ušetření financí však za ten nepatrný rozdíl určitě stojí.

Tato skvělá vychytávka od Intelu je k dostání ve dvou kapacitách – 16 GB a 32 GB. Bohužel je tu malý háček. K bezproblémovému fungování je totiž potřeba poměrně nová hardwarová výbava. Tuto vychytávku si tak užijete pouze ve strojích s procesory Intel Kaby Lake a Coffe Lake. S procesory jinými si bohužel zatím paměti nerozumí.

Jelikož je toto řešení poměrně nové, zatím se masově v počítačích neobjevuje. Pokud byste se však rozhodli například pro nákup některého z herních počítačů Alza Gamebox, které má tento největší tuzemský obchod s elektronikou v nabídce, vězte, že v něm právě Intel Optane Memory naleznete. Stejně tak jej ale můžete najít například i v oblíbených All-In-One strojích, které jsou velmi často osazovány právě HDD. Skvělým příkladem je například Acer Aspire S24. Kdybychom pak chtěli zabrousit do světa notebooků, i zde má Intel Optane Memory své místo. Naleznete jej například v notebooku HP 15. Kompletní nabídku notebooků a stolních počítačů s Intel Optane Memory si můžete prohlédnout na stránkách Alza.cz.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Onda V10 Pro FB
Tento 10″ tablet má 4GB RAM, dva fotoaparáty, kvalitní displej a stojí jen 2 858 Kč
GearBest-czech FB
GearBest nabízí z českého skladu dopravu zcela zdarma. Tady je seznam všech produktů
ThundeRobot K70 mechanicka klavesnice FB
Pořiďte si voděodolnou mechanickou klávesnici s podsvícením nyní jen za 757 Kč
Lenovo HW01 chytry naramek FB
Chytrý náramek Lenovo vám změří tep, kroky i spánek a stojí jen pár stovek korun
ALLDOCUBE iPlay 8 FB
iPlay 8: základní tablet s Androidem, který teď vychází jen za 1 159 Kč
TOCHIC-Qi-Wireless-Charger-Pad
Nabíjejte svůj telefon bezdrátově s rychlou nabíječkou TOCHIC jen za 349 Kč
camera
Pro 5 nejrychlejších: Full HD kamerka do auta jen za 217 Kč
Samsung 32GB microSD card
32GB microSD kartu Samsung EVO+ teď pořídíte jen za 282 Kč
RIVERSONG Air X2 FB
Kupón pro čtenáře: zcela bezdrátová sluchátka Air X2 jen za pár stovek
Xiaomi Mi Powerbank FB
Ultratenkou powerbanku s kapacitou 5000 mAh teď koupíte jen za 217 Kč
Galaxy S7 FB samsungmagazine
Galaxy S7 a S7 edge teď můžete pořídit o 3 000 Kč levněji. Stačí použít tento kód
Xiaomi Mi Air Purifier 11
Myslete na své zdraví a pořiďte si chytrou čističku vzduchu od Xiaomi za nejnižší cenu na trhu
Dron JJRC H8 Mini FB
S tímto dronem jen za 174 Kč můžete dělat akrobatické kousky
Chytra vaha Xiaomi FB
Kupón: Udržujte se fit a hlídejte své tělo s chytrou váhou Xiaomi Mi Scale
Galaxy-S7-Edge-camera FB
Black Friday na Alze dnes končí: Poslední možnost nakoupit Samsung produkty ve slevě
Meizu EP51 bezdratova sluchatka FB
Bezdrátová sluchátka nemusí být drahá. Meizu EP51 koupíte s tímto kupónem o 340 Kč levněji
Chytr hodinky Alfawise S2 FB
Alfawise S2: elegantní chytré hodinky, co měří tep, tlak, kroky i spánek a stojí jen pár stovek korun
Elephone ELE Band 5 FB
Pro 10 nejrychlejších. Tento chytrý náramek teď koupíte jen za 213 Kč.