Zavřít reklamu

Z dílny Samsungu nevychází jen velmi povedené smartphony, ale také oblíbené tablety. Těm možná není věnována až taková pozornost, jako jejich menším bratříčkům, i tak ale rozhodně mají co nabídnout. Jihokorejský gigant se navíc snaží své tablety neustále zdokonalovat a zákazníkům tak přinášet lepší a lepší produkty. Jedním z nich by měl být i chystaný Galaxy Tab A2 XL.

Model Galaxy Tab A2 XL by měl být podle všeho nástupce oblíbeného tabletu Galaxy Tab A 10.1 (2016), který cílil spíše na průměrně náročné uživatele. Z firmwaru tabletu, který se podařil rozkrýt vývojářům z XDA, se o toto tabletu podařilo zjistit například to, že by měl být poháněn čipsetem Snapdragon 450 SoC, měl by disponovat 5 MPx zadní kamerou a na trh vstoupí se systémem Android ve verzi 8.1. Co se však týče displeje, o tom ještě zcela jasno není. Tablet by totiž měl dostat LCD panel buď o velikosti 10,5 nebo 10,1”.

Krom Galaxy Tab A2 XL by se měl zanedlouho představit i Galaxy Tab S4: 

Krom výše zmíněných věcí pak nabídne tablet i jednu zajímavost, která se zatím v hojné míře objevovala především u smartphonů z dílny jihokorejského giganta. Na boku tabletu by totiž mělo podle všeho přibýt tlačítko pro aktivaci Bixby. Naznačuje to alespoň zkratka “wink_key” ve firmwaru, která se objevila i u smartphonů s Bixby tlačítkem na boku a označovala právě jej. 

V tuto chvíli ještě nevíme, kdy se Samsung rozhodne svůj nový tablet odhalit. V poslední době se však na certifikačních úřadech opravdu činil a různé certifikace vyřídil pro spoustu svých produktů, mezi kterými by měl být i tento tablet. Představení produktu by tak nemuselo být příliš daleko. Teoreticky by k němu mohlo dojít na veletrhu IFA na přelomu srpna a září. 

samsung-galaxy-tab-s3 FB

Dnes nejčtenější

.