Zavřít reklamu

V minulém roce představil Samsung na veletrhu CES 2017 velmi netradiční televizi, kterou pojmenoval jako Frame TV. Už z názvu je tak patrné, že se bude jednat o jakýsi televizor v rámu, jehož hlavním úkolem je věrně napodobovat umělecká díla visící v galeriích. První generaci této televize pak po jejím představení dokonce uvedl do prodeje na trh v mnoha zemích, čímž si ověřil, zda bude o produkt zájem. A jak to vypadá, zájem byl.

Kdyby totiž nebyl, jen těžko by se Samsung rozhodl k vytvoření nástupce, kterého oznámil včera. Nový model Frame TV vychází z modelu loňského, přináší však několik zajímavých vylepšení v čele s vylepšeným HDR s podporou HDR10 + či integrovanými smart funkcemi, kterými disponují všechny prémiové televize Samsungu pro rok 2018. Frame TV vám tak nabídne například Bixby, můžete přes ní ovládat chytrou domácnost či ji nastavit přes smartphone Galaxy.

Přizpůsobte si jí podle zbytku domu

Frame TV 2018 si můžete přizpůsobit hned čtyřmi rámečky v černé, bílé, ořechové a odstínu béžového dřeva. Tyto rámečky na TV drží pomocí magnetů, takže je jejich instalace skutečně velmi jednoduchá. Díky této možnosti přizpůsobení se vám podaří televizi do interiéru skutečně parádně zakomponovat tak, aby působila přirozeně. 

Jak už jsem naznačil v úvodním odstavci, hlavní doménou této televize není sledování filmů, ale zobrazování uměleckých děl v digitální podobě. Ty seženete v digitálním obchodě Samsung Art Store, který nyní nabízí na 800 různých děl světových autorů. Ty si buď můžete kupovat jednotlivě, či si díla předplatit a mít po dobu předplatného, které je ve výši necelých 5 dolarů, přístup ke všem.

Nová Frame TV 2018 je zatím k dispozici na webových stránkách Samsungu v USA, kde je nabízena ve 2 velikostech. Za 55” variantu zaplatíte 2000 dolarů, za 65” variantu pak zaplatíte ještě o 800 dolarů více. Rámečky pak stojí 200 dolarů v rozměrech pro 55” a 250 dolarů v rozměrech pro 65”.

2018-Frame-TV-fb

Dnes nejčtenější

.