Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění ve světě smartphonů více do hloubky, mohli jste před pár týdny zaregistrovat poměrně zajímavou věc, kdy americké úřady varovaly před používáním smartphonů čínských výrobců, kteří přes ně získávají o uživatelích tajně spousty dat. Je tedy vcelku jasné, že takovéto telefony jsou minimálně ve státních institucích naprosto zapovězeny a používat se tu mohou jen zařízení, které projdou důkladnou bezpečnostní prověrkou a budou shledány jako vhodné. A právě této pocty se nyní dočkal Samsung se svými modely Galaxy S8, Galaxy S9 a Galaxy Note8.

Tři výše zmíněné modely se dočkaly přidání na seznam schválených produktů pro americké ministerstvo obrany. To ve zkratce znamená, že jsou vhodné pro využití v této instituci a to prakticky bez rizika. Milovníci systému Android, kteří pro ministerstvo obrany pracují, si tak mohou začít mnout ruce.

Galaxy S9 reálné fotografie:

Je potřeba říci, že získání bezpečnostního certifikátu pro smartphony není vůbec jednoduchý úkol.  Výrobce totiž musí stát přesvědčit, že jeho produkt není schopen žádným způsobem ohrozit bezpečnost státu, což je samozřejmě velmi důležité. Samsung na tom musel pracovat s několika normalizačními orgány a přizpůsobit produkty tak, aby všem normám vyhověly. Zařízení musí prokázat více než sto unikátních požadavků, které ministerstvo obrany přesvědčí, že jsou pro použití vhodná. Namátkou můžeme zmínit šifrování, detekci pokusu o vniknutí či podporu bezpečnostních síťových standardů. 

Ačkoliv je tato skutečnost pro Samsung velká čest, jeho práce samozřejmě nekončí. Bude totiž samozřejmě důležité svůj standard udržet na stejné vlně a v případě jakéhokoliv problému jej rychle opravit. Už jen získání certifikátu je ale pro něj malá výhra. 

Samsung-Galaxy-S9-FB

Dnes nejčtenější

.