Zavřít reklamu

Apple a Samsung konečně zakopaly válečnou sekeru. Dlouholetý patentový spor, kvůli němuž se obě společnosti několikrát ocitly před soudem, byl nakonec ukončen mimosoudním vypořádáním.

Kalifornský Apple zažaloval Samsung v roce 2011 a obvinil ho z kopírování designu iPhonu. V srpnu roku 2012 porota soudu přikázala Samsungu zaplatit Applu odškodné ve výši 1,05 miliardy dolarů. V průběhu několika let byla částka několikrát snížena. Samsung se však pokaždé odvolal, jelikož podle jeho slov by měla být náhrada škody vyčíslena z jednotlivých okopírovaných prvků, jako jsou přední kryt a displej, nikoliv z celkového zisku z prodeje smartphonů, jež porušují patent.

Apple po Samsungu požadoval 1 miliardu dolarů, zatímco Samsung byl ochoten zaplatit pouze 28 milionů dolarů. Porota soudu však minulý měsíc rozhodla, že má Samsung zaplatit Applu částku 538,6 milionů dolarů. Zdálo se, že patentová válka a soudní tahanice budou dále pokračovat, ale nakonec Apple a Samsung spor o patenty urovnaly. Podmínky dohody však nechtěla ani jedna z firem komentovat.

samsung_apple_FB
samsung_apple_FB
Témata: , , ,

Dnes nejčtenější

.