Zavřít reklamu

Ačkoliv je nyní mnoho smartphonů označováno jako bezrámečkových, rámečky kolem či minimálně pod a nad displejem stále disponují. Někteří výrobci však již pomalu ukazují, že i tyto neduhy jdou při troše snahy odstranit a přední stranu tak zdobí prakticky jen displej. Mezi tyto výrobce by se samozřejmě rád zařadil i Samsung, který již pomalu přemýšlí nad tím, jak budou vypadat jeho telefony v budoucnu.

Podle nových patentů, které si Samsung nedávno zaregistroval, bychom se mohli v budoucnu dočkat smartphonů, jež budou disponovat jen minimálním rámečkem nad displejem, ve kterém budou ukryty veškeré potřebné senzory a reproduktor. Daleko zajímavější jsou však záda telefonu. I ty by se totiž mohly dočkat displeje, která by zabíral jejich značnou část. Ten by mohl sloužit například pro selfie zadní kamerou, notifikace či podobné věci. Samsung samozřejmě jeho přesné využití ve svém patentu neuvádí a i z nákresu je jasné, že si s touto myšlenkou teprve pohrává. 

Pokud bychom se skutečně dočkali displeje na zádech telefonu, Samsung by musel vymyslet nové místo pro fotoaparát. Ten by pak nejspíš přesunul do levého horního rohu, jak je znázorněno i v patentu. Pokud by pak chtěl fotoaparát duální, musel by zvolit horizontální orientaci. 

Je jasné, že takovýto telefon by mohl být skutečně zajímavý a pokud by Samsung našel vhodné využití pro zadní displej, mohl by být v mnoha ohledech i revoluční. Zatím se ale samozřejmě jedná a pouhý patent, kterých si technologické společnosti patentují stovky ročně. S příchodem něčeho podobného bychom tak zatím moc počítat neměli.

foldalbe-smartphone-FB

Dnes nejčtenější

.